Hover

VALSTS IR NOTEIKUSI ATBALSTA INSTRUMENTUS AR APJOMĪGU FINANSĒJUMU UZŅĒMĒJIEM

 04.02.2021
VALSTS IR NOTEIKUSI ATBALSTA INSTRUMENTUS AR APJOMĪGU FINANSĒJUMU UZŅĒMĒJIEM

Šobrīd pieejami pieci valsts atbalsta instrumenti Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmējiem:

  • Dīkstāves atbalsts, kas ir pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvē. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā.
  • Atbalsts algu subsīdijai, kas ir pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) strādā nepilnu darba laiku. Uz atbalsta izmaksas brīdi uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro, ja par to nav noslēgts grafiks.
  • Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Valsts atbalsta programma, kam varēs pieteikties, tiklīdz Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.
  • Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem. Pieejams pašnodarbinātajiem, patentmaksātājiem, darbiniekiem (gan skaistumkopšanas speciālistiem, gan viņu atbalsta un administrācijas personālam), kas ir vai 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināti pie darba devēja skaistumkopšanas nozarē.
  • Nodokļu samaksas termiņa pagarināšana. Uzņēmēji un pašnodarbinātie, kam krīzes ietekmē radušās nodokļu nomaksas grūtības, var lūgt nodokļu maksājumus sadalīt vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem.

Pamatinformācija par uzņēmējiem pieejamiem atbalsta veidiem, pamatkritērijiem to saņemšanai un informācijas avotiem.

Uzņēmēji tiek aicināti iepazīties ar informāciju un neskaidrību gadījumā konsultēties ar VID.  Konsultatīvais tālrunis: 671 20 000.