Eiropas gobelēnu izstādi ARTAPESTRY5 veido ekspozīcija no 12 Eiropas valstīm.
Salīdzinoši īsā laikā Eiropas Gobelēnu forumam ir izdevies radīt veiksmīgu platformu Eiropas gobelēnmāksliniekiem un ieņemt stabilu vietu uz starptautiskās gobelēnu mākslas skatuves. 2001. gadā virkne tālredzīgu gobelēnu audēju sapņoja veicināt un uzlabot gobelēnu mākslas statusu Eiropā un palīdzēt tai atgūt savas pozīcijas kā rosinošai mākslas formai. Pēdējo 20 gadu laikā Eiropas Gobelēnu forums ir guvis vērtīgu pieredzi darbā ar māksliniekiem, kuratoriem un ekspertiem.
2018. gada 6. janvārī tika atklāta ARTAPESTRY5 izstāde Silkeborgas kūrmājas mākslas centrā Dānijā, kam sekoja izstādes Ronebijas kultūras centrā Zviedrijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā Latvijā un Aradas mākslas muzejā Rumānijā. Ikvienas ARTPESTRY izstādes pamatā ir rūpīga mākslas darbu atlase. To veic starptautiska žūrija, kuru veido dažādu jomu eksperti. Šoreiz grupā bija trīs eksperti – profesore Lidija Čozaja (Polija), tekstilmāksliniece Linda Grīna (Skotija) un mākslas vēsturniece Velta Raudzepa (Latvija).
Žūrija tikās Dānijas mākslas darbnīcā „Gammel Dok” atjaunotā noliktavas ēkā Kopenhāgenā, lai trīs dienu garumā kaismīgā un vērtīgā diskusijā izvērtētu iesniegtos laikmetīgos gobelēnus.
Žūrija atzina par iespaidīgu iesniegto darbu kvalitāti un dažādību. Kopumā tika iesniegti 38 mākslinieku 40 gobelēni. To spektrs bija ļoti plašs, sākot ar tradicionāli austiem darbiem līdz jaunajā žakarda tehnikā darinātiem. Par konkursa uzvarētāju un ARTAPESTRY5 izcilības balvas ieguvēju tika atzīts Pāvela Kilpinska darbs „Tērauds”.
Plašāka informācija: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, www.rothkocenter.com