No 2. līdz 30. maijam Latgales Centrālajā bibliotēkā (Rīgas ielā 22a) skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” keramikas darbu izstāde. Tā ieskandina Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkus, izceļot tautas podniecības nozari ar spilgtām un noturīgām novada tradīcijām, ko pazīstam arī kā Latgales keramiku.
Keramika allaž ir ieņēmusi nozīmīgu vietu Daugavpils pilsētas kultūrtelpā. Jau vairāk nekā četrdesmit gadus Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja paspārnē darbojas aktīva keramiķu kopiena – Tautas lietišķās mākslas studija “Latgale”, kuras aizsākumi saistāmi ar tradicionālo podniecību jeb Latgales keramiku. Šobrīd studijā aktīvi darbojas 14 keramiķi, kuri ne tikai uztur Latgales keramikas tradīcijas, bet arī pievēršas mūsdienīgai keramikas mākslai.
Izstādē skatāmi darbi, kas studijas dalībnieku izpildījumā tapuši kā pēdējos gados, tā salīdzinoši nesen. Ikviena meistara darbs ir unikāls ar formas un toņu izteiksmēm, ar tajā ielikto enerģētisko raksturu. Katram keramikas izstrādājumam kā jebkuram roku darbam ir savs tapšanas stāsts – vai tas būtu virpots un izrotāts ar ornamentiem un glazūrām, vai veidots askētiskā minimālisma stilā.
Izstāde tiek piedāvāta Mākslas dienu 2022 ietvaros, kuratore: Nellija Dzalba, DMMC keramikas mākslas menedžere.
Papildus informācija:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
facebook.com/lcb.lv