Ar “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programmas” finansiālu atbalstu ir īstenots projekts “Senā amata “plostnieks” prasmju demonstrēšana un apgūšana pasākumā “Lielais plosts” un plostošanas tradīciju popularizēšana izveidojot inovatīvus rīkus”.
Projekta gaitā tika izveidota viena plosta sekcija un novadīta meistarklase plostu veidošanā visiem “Lielā plosta” pasākuma dalībniekiem, izmantojot autentiskus rīkus un metodes, tādejādi popularizējot seno latgaļu arodu. Tas ļāva dalībniekiem izzināt plostnieku dzīvesveidu, iepazīt vēsturi un iejusties senos notikumos. Īpašs akcents tiek likts uz to, ka pasākums norit tieši tajās vietās, kas izsenis izmantotas plostošanai, vieta ir maz pārveidota pēdējā gadu tūkstoša laikā. Projekta gaitā izveidots reāls Daugavas loku makets, ko varēs izmantot dažādās izstādēs un cilvēku pulcēšanās vietās ar mērķi popularizēt seno amatu un aktīvo atpūtu Daugavas lokos. Makets veidots kā izjaucama konstrukcija, kuru var pārvietot uz dažādām izstādēm un masu pasākumiem. Dizainā ietverti lielākie tūrisma objekti posmā no Krāslavas līdz Daugavpilij – Krāslavas pils, Slutišķu sādža, Lielbornes muiža, skatu torņi, Dinaburgas pilsmakets, Daugavpils cietoksnis u.c, bet galvenais elements ir Daugava ar dabiski plūstošu ūdeni, pa kuru var laist miniatūrus plostus. Plašākai apskatei makets uz dažām nedēļām tiks izvietots Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa”, bet vēlāk tiks pārvietots uz Naujenes novadpētniecības muzeju.
Projekts tiek realizēts ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mēŗķprogrammas Ar “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programmas” finansiālu atbalstu. Projektu īsteno biedrība “Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs”.
Avots:
www.augsdauagavasnovads.lv