Daugavpils cietoksnis ir unikāls 19. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, pēdējais uzbūvētais bastionu tipa cietoksnis pasaulē, kas saglabājies līdz mūsdienām gandrīz neizmainīts.
Tematiskā ekskursija, kas veltīta cietokšņa “dzimšanai’’ jeb cietokšņa celtniecības un attīstības posmam no 1810. līdz 1920. gadam.
1,5 stundas tematiskajā ekskursijā būs iespēja uzzināt interesantus faktus no Daugavpils cietokšņa 19. gadsimta un 20. gadsimta sākuma vēstures (par cietokšņa celtniecības nepieciešamību Dinaburgā un tā celtniecības gaitu, ieskatīties fortifikācijas vēsturē, īpaši, kā cietoksnis ticis izmantots kopš tā celtniecības brīža un līdz 1920. gadam, uzzināt par slaveno 19. gadsimta cietokšņa garnizona kauju ar Napoleona armiju un daudzus citus interesantus faktus), apskatīt vairākas vēsturiskās cietokšņa ēkas un uzzināt, kāds ir bijis to sākotnējais pielietojums, kas tajās atradās un kā tās pielāgo un izmanto mūsdienās.
Ekskursijas laikā varēs uzzināt ūdens paceļamās ēkas nozīmi cietokšņa attīstībā, Nikolaja vārtos izmēģināt 19. gadsimta telefonu, apskatīt cietokšņa sardzes ēku (kordegardi), kā arī uzzināt leģendu par “Cietokšņa spoku”. Atrodoties uz cietokšņa galvenā vaļņa noskaidrot, kas ir eskarpa siena un tilta nocietinājums, kā vēsturiski tika izmantota Marka Rotko mākslas centra ēka, kā arī redzēt senāko mūra ēku Daugavpilī un noklausīties stāstu par cietokšņa katedrāli, iespēja apskatīt cietokšņa vēsturiskās ēkas, kas celtas 19. un 20. gadsimtā un atklāt, kur cietoksnī atradās Krievijas impērijas imperatoru apartamenti.
Aizraujoša un interesanta ekskursija, kas neatstās vienaldzīgu nevienu. Piemērota dažādām vecuma grupām.
Papildu informācija:
Maršruts un galvenie apskates objekti | * Bijusī ūdens paceļamā ēka, tagad Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs * Nikolaja vārti un koka tilts * Cietokšņa sardzes ēka (kordegarde) * Cietokšņa vides objekts “Cietokšņa spoks” * Provianta magazīnas ēka * Cietokšņa aizsargvalnis * 6. Kurtīn-lunetes kazemāts * Jezuītu kolēģijas ēka * Cietokšņa katedrāles atrašanās vieta * G. Piļenko (Dinaburgas cietokšņa komandants 1882-1884) kapavieta. Viņa kaps ir saglabājies līdz mūsdienām un ir viena no cietokšņa kultūrvēsturiskajām vērtībām. * Cietokšņa Komandanta dārzs |
Ekskursiju cenrādis: | https://ej.uz/ekskursijas_daugavpils |
Valodas | latviešu, krievu, angļu |
Ekskursijas pieteikšana | Iepriekšēja pieteikšanās ekskursijai, norādot vēlamo datumu, laiku un cilvēku skaitu: * Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 22a, tālr. +371 654 22818, +371 2644810, e-pasts: turisms@daugavpils.lv; * Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs, Nikolaja iela 5, tālr. +371 654 24043, +371 28686331, e-pasts: cietoksnis@daugavpils.lv. |