Hover

Kārļa Dobrāja izstāde “Grauds mūsu zemei”

Kārļa Dobrāja izstāde “Grauds mūsu zemei”
Datums: 15.11.2018 - 15.01.2019
Laiks:
Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils
 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ir skatāma glezniecības vecmeistara Kārļa Dobrāja izstāde “Grauds mūsu zemei”.
Kārlis Dobrājs ir patiesi unikāla personība mūsdienu latviešu mākslā, viens no izcilākajiem gleznotājiem un pedagogiem. 1943. gadā dzimušais Kārlis Dobrājs 1961. gadā beidzis Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolu un 1970. gadā – Latvijas Mākslas akadēmiju. Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1962. gada.
Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas viņš ilgāku laiku dzīvojis Daugavpilī (1970 – 1977), tur vadījis Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Mākslas nodaļu un Mākslinieku savienības Daugavpils nodaļu. 1970. gadā, tieši Kārļa Dobrāja vadībā, Daugavpilī aizsāka veidoties spēcīga jauno mākslinieku grupa. Šai laikā Kārlim Dobrājam ir bijusi aktīva sabiedriskā dzīve – par Daugavpils mākslinieku organizāciju toreiz varēja dzirdēt tikai izcilu vērtējumu.
Kārlis Dobrājs ir uzskatāms par vienu no izcilākajiem mākslas pedagogiem Latvijā – kopš 1994. gada viņš vada savu gleznošanas privātstudiju Rīgas centrā, bet līdz tam ir strādājis Mākslas akadēmijas Zīmēšanas katedrā un vadījis Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātes Mākslas nodaļu (1987 – 1992).
Sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību, Krāslavas vēstures un mākslas muzeju, Jēkabpils mākslas galeriju “Mans’s” un Liepājas galeriju – antikvariātu “Romas dārzs” izstādē skatāmas gleznas no mākslinieka daiļrades pirmsākumiem pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados līdz mūsdienām. Izstādi papildina mākslinieka 1970. – 1980.g. radītas gleznas un astoņdesmitajos gados radītie zīmējumi no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma.
Kārļa Dobrāju daiļrade saistās ar sadzīvē rastām vērtībām, kuras ir un būs nozīmīgas ikvienā vēsturiskajā laika posmā. Mākslinieks Kārlis Dobrājs radoši un ražīgi strādā visos gleznu žanros. Mākslinieciskās darbības pirmajos gados pievērsies lielām figurālām kompozīcijām, pēdējos gados – galvenokārt portretam, aktam un klusajai dabai.

 

Izstāde tiks atklāta 2018. gada 15. novembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas ielā 8.

 

Informācija: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs