Velomaršruts “Daugavpils aplis” ved pa Daugavpils ielām un promenādēm un aptver lielu pilsētas teritorijas daļu.
Tūrisma maršruts “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu”
Vēsturiskais tūrisma maršruts “No Kauņas līdz Daugavpilij pa veco pasta traktu” aicina doties ceļojumā pa veco pasta ceļu, kas savienoja Daugavpili un Kauņu.
Velomaršruta “EuroVelo 11” “Daugavpils – Rēzekne” posms
Starptautisms velomaršruts Latgalē prāta uzjundīšanai, idillisko lauku ainavu sajušanai, seno tradīciju un moderno akcentu iepazīšanai latgaliešu nepārspējamās viesmīlības ieskāvumā.
Gastronomiskais tūrisma maršruts “Latgales šmakovkas ceļš”
Tūrisma maršruts visā Latgales teritorijā, kurš apvieno septiņus ar šmakovkas dzēriena tēmu saistītus Latgales tūrisma objektus un mājražotājus. Jūs sagaida aizraujošs stāsts par Latgales aizliegto augli – šmakovku! Katrā no maršruta pieturvietām Jums būs iespēja iepazīties ar produkta tapšanas vēsturi, ražošanas un destilācijas procesu, kā arī nogaršot īsteno Latgales garšu!
Reģionālā velomaršruta Nr.35 “Daugavas loki” Daugavpils posms
Velomaršruts aptver Daugavpili, Augšdaugavas un Krāslavas novadu un dod iespēju iepazīt dabas un kultūrvēsturiskās vērtības. Maršruta kopējais garums ir aptuveni 122,8 km.
Ūdenstūrisma maršruts “Slutišķi – Daugavpils – Līksna – Nīcgale”
Maršruts ir piemērots aktīviem laivotājiem, kam interesē garāki vairākdienu braucieni ar laivu, kuru laikā var iepazīt interesantus dabas, kultūras un vēstures pieminekļus. Stipra vēja laikā Daugavā var būt novērojama spēcīga viļņošanās, tādēļ tas nav piemērots iesācējiem, kam nav laivošanas pieredzes, vai tā nav vērā ņemama. Maršruts nav piemērots tiem, kas vēlas doties laiskā atpūtas braucienā. Maršruta garums ir ~ 74 km.
Skolēnu ekskursija „Dodamies uz Daugavpili!”
Sagaidot ilgi gaidītās skolēnu brīvdienas, tūrisma maršruts skolēniem “Dodamies uz Daugavpili!” piedāvā idejas, kurp doties nelielā ģimenes izbraukumā, vai organizētā skolēnu grupas ekskursijā pavasara vai rudens brīvlaikos. Tas ir ļoti labs veids, kā neikdienišķos apstākļos dažādot mācību procesu un iegūt jaunas zināšanas.
Atver Daugavpils vēstures apcirkņus!
Šo maršrutu veltām, lai iepazītu Daugavpili – Latvijas otru lielāko pilsētu. Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs ir Valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis. Vēsturiskā apbūve tapusi 19. gadsimtā saskaņā ar 1826. gadā Pēterburgā apstiprināto apbūves projektu. Daugavpils ir viena no retajām Latvijas pilsētām, kura var lepoties ar vienotā ansamblī veidotu unikālu klasicisma un eklektisma stila apbūvi.
Ielūkojies Daugavpils muzeju pūra lādēs!
Aicinām Tevi atvērt Daugavpils muzeju pūralādes un iepazīt kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības, ko tie saudzīgi glabā! Tieši muzeji ir vieta, kas mūs aicina izzināt vēsturi, tradīcijas, apzināt savas saknes un identitāti!
Daugavpils sakrālās pērles
Šis maršruts palīdzēs iepazīt Daugavpils sakrālo mantojumu – tradicionālo reliģisko konfesiju dievnamus, kas veido tieši Daugavpilij raksturīgo panorāmu.
Viesojies Daugavpilī un atklāj seno Dinaburgu!
Šajā maršrutā iepazīsiet pilsētu un dosieties uz dabas parku “Daugavas loki”, kur atrodas Vecpils pilskalns, ko uzskata par Daugavpils dibināšanas vietu. Tieši tur 1275. gadā tika uzcelta senā Dinaburgas pils.
Polijas armijas divīzijas Latvijas Brīvības cīņās Daugavpilī un Daugavpils apkaimē
Polijas armijas daļas Latvijas teritorijā ienāca 1919. gada augusta beigās un pēc mēneša pilnībā atspieda Sarkano armiju no Daugavas kreisā krasta, nostiprinoties Ilūkstes apriņķa austrumu daļā. 1920. gada 3. janvārī kopā ar Latvijas armijas vienībām, Polijas armijas I un III Leģiona divīzijas daļas devās uzbrukumā pāri Daugavai, tajā pašā dienā atbrīvojot Daugavpili, vēlāk – Krāslavu, Višķus, Rušonu, Dagdu u.c. apdzīvotas vietas. Cīnoties kopā ar Latvijas armijas Kurzemes divīzijas daļām poļu ģenerāļa E. Ridza-Smiglija karaspēka grupa līdz februārim atbrīvoja Dienvidlatgali, bet 1920. gadā atstāja Latviju.