Valodas

Trešdiena, 18.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Velomaršruts Nr. 22 "Iepazīsti dabas parku "Daugavas loki"

Galvenie apskates objekti atrodas tālu prom no lielajām automaģistrālēm, ļaujot izzināt un iepazīt dabas ainavas, kā arī novērot retu un aizsargājamu dzīvnieku un augu dzīvi dabā. Apmaldīties nav iespējams – visa maršruta garumā izvietotas norādes zīmes. Velomaršrutā pa dabas parku "Daugavas loki" iekļauti vairāki Naujenes pagasta kultūrvēsturiskie objekti.

Velomaršruta sākumpunkts ir Juzefovas parks, kur simtgadīgo koku paēnā vijas Marijas taka. Esi saudzīgs, jo parka teritorija ir bagāta ar retām un aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām.

Nākamais pieturas punkts ir Juzefovas Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca. Baznīca ir atvērta ikvienam. Ceļš ir tāls un nezināms. Te Tu vari ienākt un saņemt svētību, lai dotos tālāk.

Sekojot norādēm drīz vien nonāksi Dinaburgas pilskalnā, kur Tu vari aplūkot viduslaiku pils drupas un pils maketu. Nesteidzies, uz brīdi piestāj atpūtas vietā "Bruņinieku laukums". Te Tu netraucēti vari iekurt ugunskuru un noraudzīties Daugavas rāmajā tecējumā. Minot pedāļus, verieties debesu zilgmē un rāmi plūstošajos Daugavas ūdeņos!

Ceļojot tālāk pavisam nemanāmi būsi sasniedzis vienu no aizraujošākajiem šī velomaršruta pieturpunktiem. Tas ir Vasarģelišķu skatu tornis. Bezbailīgie uzkāpjot 18 m augstajā tornī, var vērot teiksmaino Rozališķu loku no putna lidojuma. Ne tik drosmīgie var smelties jaunus spēkus Vasargelišķu atpūtas vietā.

Ceļā uz Slutišķu sādžu izvingrini kājas dodoties pastaigā pa Markovas izziņas taku. Nepaej garām, jo Markovas pilskalna pakājē labiekārtotā atpūtas laukumā "Latgales sēta” āra kamīnā vari uzcept desiņas, baudīt romantisku maltīti meža ielokā.  Mērojot lauku ceļu uz Slutišķu vecticībnieku sādžu, paveries zilajās debesīs un ieelpo reibinošo pļavu ziedu smaržu un iepazīsti slāvu kultūras tradīcijas Naujenes Novadpētniecības ārpusmuzeja ekspozīcijā "Slutišķu vecticībnieku māja”.

Pirms dodies ceļā ienāc un uzzini visu, kas Tevi interesē Naujenes novadpētniecības muzejā: Skolas ielā 1, Naujene, Naujenes pagasts, Daugavpils novads. Tel. +371 65471321. E-pasts: muzejs@apollo.lv, naujenesmuzejs@inbox.lv, www.naujene.lv

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils