Valodas

Otrdiena, 17.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Pilsētas mērs Pāvels Dubrovins

Pilsētas mērs Pāvels Dubrovins

Dzimis 1839. gada 24. maijā. Izglītību ieguvis Konstantinovas kadetu korpusā, pēc kura beigšanas viņam piešķirta septītās klases civilierēdņa dienesta pakāpe – galma padomnieks. Līdz ar dzimtbūšanas iekārtas atcelšanu (Aleksandra II parakstītais Manifests 1861.g.,) un lai izvairītos no konfliktsituācijām ar zemniekiem un muižniekiem, tika izveidots mierstarpnieku institūts.

1864. gada 29. janvārī Pāvels Dubrovins tika iecelts par Dinaburgas pilsētas mierstarpnieku pirmā iecirkņa priekšsēdētāju, un šajā postenī viņš saņēma pirmos apbalvojumus – Svētās Annas trešās pakāpes ordeni par nevainojamu dienestu un Izcilības zīmi – par dzimtbūšanas atcelšanas manifesta ieviešanu dzīvē. 1864. gadā P.Dubrovinu apbalvoja ar medaļu "Par poļu dumpja apspiešanu 1863.-1864.g.”. 1874.g. P. Dubrovins kļuva par pilsētas pirmās sabiedriskās bankas direktoru, bet 1876.g. pirmo reizi viņš tika ievēlēts par pilsētas mēru un palika šajā amatā līdz pat savai nāvei.

Pāvels Dubrovins vieca lielu ieguldījumu pilsētas attīstībā. Viņš bija brīvprātīgās ugunsdzēsēju biedrības dibināšanas iniciators, gādāja par sieviešu proģimnāzijas izveidošanu, bet pēc tam - par tās pārveidošanu par ģimnāziju. Vēlāk sieviešu ģimnāzija kļuva par lielāko pilsētas mācību iestādi. Ar P. Dubrovina aktīvu līdzdalību tika nodibināta "Palīdzības biedrība Dinaburgas sieviešu ģimnāzijas trūcīgajām audzēknēm”, bet 1879.g. ”Savstarpējā kredīta biedrība”, kurā viņš bija valdes priekšsēdētājs. Pēc tam tika atvērts valsts bankas kantoris, uzbūvēts Lielajā tirgus laukumā pilsētas tirdzniecības centrs ar savām tradīcijām – katru gadu ziemas beigās, Meteņos, tika rīkota vizināšanās ar ragavām.

19.gadsimta beigās tika ierīkots parks, kurā bija ieejas arka un estrāde koncertiem. Parks saglabājies līdz mūsu dienām. tas nosaukts Dubrovina vārdā un ir pilsētnieku iemīļota atpūšanās vieta. P. Dubrovins bija Svētās Annas otrās un trešās pakāpes ordeņa kavalieris, kā arī bija apbalvots ar diviem Svētā Staņislava ordeņiem, vienam no tiem bija Imperatora kronis, un Sarkanā Krusta zīmi. Ir ziņas par to, ka P. Dubrovins bija apbalvots ar japāņu "Uzlecošās saules” ordeņa piekto pakāpi, ar kuru parasti apbalvoja galvenokārt diplomātus, un vēl diviem Melnkalnes kņaza Daniela dažādas pakāpes ordeņiem. Miris 1890.gada 23.maijā un apglabāts pareizticīgo kapsētā.

Adrese: 
Piemineklis Pāvelam Dubrovinam - Dubrovina parks
Koordinātes: 
Latitude: 55.870864100000
Longitude: 26.512314700000

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils