Valodas

Trešdiena, 20.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Latvijas spēka atlētikas vēstures muzejs

Latvijas spēka atlētikas vēstures muzejs

Muzeja ekspozīcija izvietojusies Daugavpilī – Vienības namā – Fitnesa centra telpās. Muzeja mērķis – iepazīstināt interesentus ar spēka atlētikas vēsturi, slaveniem Latvijas spēkavīriem un viņu sasniegumiem, spēka atlētikas un kultūrisma sacensību godalgām, vākt materiālus par pagātnes un mūsdienu atlētu sasniegumiem un sistematizēt eksponātus.

Muzeja ekspozīcija sadalīta divos periodos: spēka atlētikas pirmsākumi (19.gs.beigas – 20.gs.sākums) un mūsdienu atlētu sasniegumi spēkatalētikā un kultūrismā. Te ir iespēja iepazīties ar 20.gs. sākuma Latvijas ievērojamākā spēka atlēta Klemensa Bula, kuram nebija līdzvērtīgu pretinieku, sasniegumiem, kā arī citiem ievērojamiem Latvijas spēkavīriem.

 Veidojot muzeju, ieguldīts milzīgs darbs, lai savāktu materiālus par ievērojamo Latvijas spēka atlētu Klemensu Bulu.  Muzejā glabājas līdz šim nepublicētie  K.Bula autobiogrāfiskie memuāri.  Pieejama arī  plaša Eiropas atlētu sacensību apbalvojumu kolekcija.

Muzejā aplūkojami eksponāti, kas stāsta par spēka atlētikas rašanos Latvijā (19.gs.beigas – 20.gs.sākums). Latvija var lepoties ar to, ka ir pirmā valsts pasaulē, kurā 1890.gadā tika izveidots spēka atlētikas klubs "Rigaer". Tikai pēc vairākiem gadiem šādi klubi sāka rasties Grieķijā, Austrijā, Vācijā, Beļģijā un Krievijā. Zīmīgi, ka līdz 1917.gadam Krievijas čempionātus spēka atlētikā organizēja Sanktpēterburgas spēka atlētikas biedrība "Latvija", kas pēc Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas pārcēlās uz Rīgu.

Ekspozīciju papildināšanai muzejs iepērk: spēka atlētu medaļas, zīmes, lentas, žurnālus, fotogrāfijas, afišas, kas saistītas ar spēka atlētiku un kultūrismu.

Muzeju izveidojis Latvijas Fitnesa federācijas priekšsēdētājs Oļegs Burinskis.

Darba laiks: 

Pirmdiena - Piektdiena: 8:00 - 22:00
Sestdiena - Svētdiena:  10:00 - 15:00

Adrese: 
Rīgas iela 22a (Vienības nams)
Koordinātes: 
Latitude: 55.871056300000
Longitude: 26.516547600000
+371 26823143

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils