Valodas

Otrdiena, 17.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Daugavpils novads

IEPAZĪSTI DAUGAVPILS NOVADU!

DAUGAVPILS NOVADS ir vieta, kur Latgale satiekas ar Sēliju: izvietojies Austrumlatvijā un to veido 19 pagastu teritorijas. Pāri visam novadam stiepjas Latvijas likteņupe Daugava. Kā līkloču josta tā posmā no Krāslavas līdz Kraujai met lokus, bet lejpus Daugavpils gar Līksnu un Nīcgali plūst taisni un mierīgi uz Baltijas jūru, dalīdama novadu divās daļās, kuras vēsturiskā, politiskā un etnogrāfiskā ziņā gadsimtu ritējumā veidojušās atšķirīgi. Kreisajā krastā atrodas Augšzeme jeb sēļu zeme, labajā - Latgale.

Višķu amatnieku ciems

Višķu amatnieku ciems atrodas Daugavpils novadā. Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. Viesiem ir iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs un ieklausīties kokles skaņās Višķu baznīcā, kā arī degustēt vietējos produktus - sieru un alu. Maršrutu var izbraukt ar velosipēdiem vai izstaigāt kājām.

Červonkas (Vecsalienas) muižas pils

 Červonkas (Vecsalienas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā  un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir visai gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju – īsta pasaku pils. Ēka segta ar stāvu divslīpju jumtu. Tās plastiku vairo rizalīti, mezonīni, tornis. Ar sevišķu rūpību izstrādātas detaļas. Tās ir daudzveidīgas un veiksmīgi papildina apjoma telpiskā risinājuma izteiksmību. Piemēram, logailas ir smailloka, segmentveida, taisnstūra un apaļas. Dažāda arī to dekoratīvā apdare un izkārtojums fasādē.

Militārās tehnikas muzejs

Atrodas līdzās viesnīcai "Sventes muiža"****. Te aplūkojams smagais tanks IS-2 - "Josifs Stalins", vidējais tanks T-34, bruņu desantizlūkmašīna BRDM - 2, BRDM -1, "Villis" - Jeep Willys un GAZ – 67.

Dinaburgas pilsdrupas un pils makets

Saglabājušās 13.gs. Livonijas ordeņa mestra Ernesta fon Rāceburga būvētās pils drupas, pilskalnā izveidots šīs pils mūra makets, tuvējā muzejā – vēstures ekspozīcija. Atrodas dabas parkā “Daugavas loki”.  Dinaburgas pils atrodas Daugavas labajā krastā, apmēram 18 km augšpus Daugavpils, 3 km uz DR no tuvākās dzelzceļa stacijas un 1 km no Daugavpils-Krāslavas ceļa, senā Naujenes pilskalna vietā. Dinaburgas pili kā robežcietoksni, kas vērsts pret Lietuvu, Naujenes pilskalna vietā 1277. gadā uzcēla Livonijas ordeņa mestrs Raceburgas Ernests. Tūlīt pēc pils uzcelšanas, 1278.

Laivu noma "Beibuki"

Slutišķu krauja

Slutišķu krauja - vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums - 40,9 m, garums 400 m. Kraujas nogāzes slīpums ir 38 grādi. 
 
1925. gadā kraujas pakājē bijis apskatāms līdz 6 m augsts vidusdevonas baltā smilšakmens atsegums ar dažām izskalotām alām. Daugava tagad krastu tik intensīvi nenoskalo, nobrukumi slej gan kraujas pakājē esošo smilšakmeni, gan pati krauja sāk apaugt krūmiem.
 

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

Viesu māja "Rudzupuķes"

Viesu māja "Rudzupuķes" atrodas senajā un kultūrvēstures tradīcijām bagātajā Latgalē, gleznainās Augšzemes augstienes centrā - Sventē, netālu no dabas parka „Svente”, kurā spoguļojas vistīrākais ezers, un 14 km attālumā no Daugavpils.
 
Šeit var atpūsties, izbaudīt komforta atmosfēru un laipnu apkalpošanu!
 
Viesu māja piedāvā:
 
• 9 komfortablus numurus, visos numuros ir ledusskapis, izmitināšanas cenā ir iekļautas brokastis;

Kafejnīca-maiznīca "Rudzupuķes"

Piedāvā:

- mājas virtuvi, ēdienus latgaliešu gaumē;
- banketu rīkošanu līdz 45 personām. Cena sākot no 15 Eur/pers.;
- nogaršot un iegādāties pēc senām tradīcijām ar iejavu ceptu maizi;
 

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils