Valodas

Piektdiena, 20.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Daugavpils

ESIET SVEICINĀTI DAUGAVPILĪ!

"No vēsturiskā cietokšņa akmeņiem un lepnā jūgendstila pilsētas centrā, līdz Forštadtes zemajiem koka namiņiem un pelēkzilajiem smalki grieztajiem logu aizvirtņiem un ģerānijām uz palodzēm, Daugavpils ir pilsēta ar spēcīgi izteiktu mājas sajūtu, sargātāju sajūtu, kura nāk līdzi visiem, kuri šeit ir dzimuši vai kādu laiku dzīvojuši." (dzejniece Anna Rancāne)

Lielais Stropu ezers

Daugavpils pilsētas teritorijā vislielākā ūdenskrātuve (spoguļa laukuma platība - 417,9 ha). Vienīgā saldūdens ūdenstilpne Latgalē, kuras pludmalēm katru gadu tiek piešķirta Starptautiskā Vides Izglītības fonda (FEE) godalga - Zilais karogs, kas norāda uz tīrību, drošību un attīstītu infrastruktūru. Ezers ir pilsētnieku un pilsētas viesu iemīļota atpūtas vieta.

Izbraucieni pa Daugavu ar plostu „Sola” vai liellaivu "Dina"

Laivu noma “Beibuki” Daugavpilī  piedāvā jaunu tūrisma produktu: izbraucienus  pa Daugavu ar motorizētu  plostu „Sola”  vai liellaivu „Dina”.
 

Daugavpils, eiro un mākslinieks Rihards Zariņš

Tagadējā J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā mācījās mākslinieks un grafiķis Rihards Kārlis Valdemārs Zariņš (1869 – 1939), kura radītie simboli – latviešu tautumeitas portrets un Latvijas valsts ģerbonis – rotā Latvijas eiro monētas.

Fakti

Interesanti fakti

Daugavpils cietoksnis – vienīgais Ziemeļeiropā ar unikālu fortifikācijas sistēmu, kas saglabājies bez ievērojamām izmaiņām.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs – vienīgā vieta Austrumeiropā, kurā skatāmi slavenā mākslinieka darbu oriģināli.

10. vidusskolas paleontoloģijas muzejs

Paleontoloģijas muzeja pamatā ir Latvijā un ārpus tās pazīstamā mākslinieka Pjotra Hudobčenoka kolekcija. Eksponātus šim muzejam mākslinieks savācis 30 gadu laikā, lielākā daļa tika savākti Daugavas un Gaujas krastos. Pēdējos 8 gadus, pateicoties ikgadējām ekspedīcijām, tika izpētīti Gaujas krasti no Cēsīm līdz Krustiņiem. Daļa eksponātu iegādāti apmaiņas ceļā Krievijā, Polijā, arī Austrijā.

Foto: www.grani.lv

J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas muzejklase

Jānis Pliekšāns (Rainis) skolas gaitas uzsāka 1875.gada 8.augustā, iestājoties Grīvas skolas sestajā (zemākajā) klasē (tagad šajā ēkā atrodas J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola). Te viņš apguva  reliģiju, vācu un krievu valodu, matemātiku, vēsturi, ģeogrāfiju, dabaszinības, kaligrāfiju, zīmēšanu, dziedāšanu un vingrošanu. J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas pedagogi muzejklasē organizē teatralizēto stundu programmu „Raiņa skola – Raiņa laikā”. 

Daugavpils Valsts ģimnāzijas dabas ekspozīcija

Daugavpils Valsts ģimnāzijas dabas ekspozīcija  ir mākslinieka Pjotra Hudobčenoka dāvinājums Daugavpils Valsts ģimnāzijai. Ekspozīcijā ir paleontoloģijas, ģeoloģijas, mineraloģijas un bioģeogrāfijas sadaļas.

Laivu noma "Beibuki"

Laivu noma "Beibuki" piedāvā ērtas, drošas, vieglas  smailītes un ietilpīgas kanoe laivas ģimenēm un draugu kompānijām. Laivu stabilitāte un lieliskas manevrēšanas spējas ļauj droši justies straumē, izbraukt Daugavas augšteces krāces, piestāt visās iecerētajās vietās krastā. Veic laivu transportēšanas pakalpojumus, iesaka labākos maršrutus. Nomas cena 15 eiro 1.diena, 10 eiro nākošā. Cenā ietilpst arī vestes, airi un ūdensdrošie mantu maisi. 

Darbojas SIA "Beibuks" laivu placis: http://laivuplacis.lv/

Daugavpils amatnieku biedrība

Daugavpils amatnieku biedrība ir viena no reģionālām amatnieku organizācijām, kas apvieno dažādu profesiju pārstāvjus.

Amatnieku biedrība piedāvā apmācības dažādu kursu, semināru un plenēru veidā, informē amatniekus par aktuāliem jautājumiem amatniecības jomā un par iespējām turpmākai attīstībai. Biedrība iepazīstina klientus par uzņēmējdarbības uzsākšanu, izsniedz un pagarina amatnieku kartes, rīko teorētiskos meistarkursus.

Pašlaik Daugavpils amatnieku biedrība aicina apgūt:

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils