Valodas

Otrdiena, 17.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Virtuālās izstādes “Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80” prezentācija

 
23. oktobrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Nozaru literatūras sektorā notiks virtuālās izstādes “Latgales Centrālajai bibliotēkai – 80” prezentācija. Šis pasākums atklās Latgales Centrālās bibliotēkas 80. gadadienas svētku nedēļu.

Pasākums "Dzīvā bibliotēka” Rotko centrā

20. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (Mihaila ielā 3) plkst. 14.00 notiks pasākums „Dzīvā bibliotēka”, kura laikā cilvēki-grāmatas dalīsies ar savu profesiju niansēm.
Dzīvās grāmatas pašas par sevi ir ļoti interesantas un neparastas personības. Viņi  ne tikai pastāstīs par savām profesijām, bet arī atbildēs uz savu „lasītāju” jautājumiem. Atnāciet un uzziniet vairāk par sūro žurnālista darba ikdienu, video operatora radošo pieeju, atklājiet noslēpumiem tīto aktiera un daudzu citu darbu!
 

Koncerts "Marks Rotko. Skaņu ainavas” eksperimentālā mūzikas dueta „Endless Roar” izpildījumā

21. oktobrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē tiks atskaņots viens no trim projekta „Marks Rotko. Skaņu ainavas” koncertiem eksperimentālā mūzikas dueta „Endless Roar” izpildījumā. 
 
Par projektu

Šmakovkas muzejs Daugavpilī piedāvā ziemas sezonas jaunumus

 
Šmakovkas muzejs Daugavpilī rudens un ziemas sezonā piedāvā aizraujošu un izglītojošu ceļojumu pa Latgales un šmakovkas vēstures lappusēm. Muzeja apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties šmakovkas darināšanas meistarklasē, iegādāties suvenīrus ar Šmakovkas muzeja simboliku, kā arī šmakovku.

Poļu kultūras centram - 20

 
Daugavpilī dzīvojošie poļi pagājušā gadsimta nogalē ierosināja izveidot Poļu kultūras centru un 1997. gadā ar pilsētas Domes atbalstu tika dibināta jauna pašvaldības iestāde – Poļu kultūras centrs. Tā mērķis ir popularizēt poļu valodu un kultūru, Polijas un Latvijā dzīvojošo poļu vēsturi, kā arī poļu nacionālo mantojumu, tādēļ centra pamatdarbība norit ap un par „kultūras mantojumu” ļoti plašā izpratnē. Galvenie funkcionēšanas virzieni ir identitātes un vēsturiskās atmiņas saglabāšana.

6. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs Daugavpilī

 
Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 2017. gada rezidenču sezonu noslēdz 6. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs, kas šogad no 16. līdz 27. oktobrim Daugavpilī pulcē 10 māksliniekus no Dānijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Šveices, Vācijas un Zviedrijas.
 

Tuvojas akordeona mūzikas svētki Daugavpilī

No 25. līdz 28.oktobrim Daugavpilī norisināsies XV Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls un Valērija Hodukina X Starptautiskais jauno akordeonistu konkurss “Daugavpils 2017”.

Īpašs piedāvājums 2018. gada Nacionālās visu šķirņu suņu izstādes dalībniekiem

Viesnīca “Park Hotel Latgola” aicina izstāžu “Latgales Kauss 2018” un “Ziemas pasaka Latgalē 2018” dalībniekus izmantot īpašo piedāvājumu to norises laikā, saņemot izdevīgus nosacījumus palikšanai Daugavpilī kopā ar saviem mīluļiem:

• standarta vienvietīgais numurs – 35,00 EUR (par dienu);

• standarta divvietīgais numurs – 40,00 EUR (par dienu);

• piemaksa par 1 jebkura lieluma dzīvnieka uzturēšanos viesnīcā (par visu uzturēšanās laiku) – 7,00 EUR!

Muzejpedagoģiskā programma „Ciemos pie patvāra” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

No 16. oktobra Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 1. – 6. klašu skolēniem tiek piedāvāta interaktīvā programma „Ciemos pie patvāra”. Nodarbības laikā skolēni varēs aplūkot patvāru kolekcijas izstādi “Pie tējas patvāra”, uzzināt, kādus tējas vārāmos katlus 19.gs. beigās un 20. gs. sākumā lietoja mūsu senči, lai uzvārītu ūdeni tējai, kādi profesiju pārstāvji izgatavoja patvārus. Bērniem būs iespēja ieskatīties patvārī un ieraudzīt, no kā sastāv patvāris, kur lēja ūdeni, bet kur lika ogles, kā patvāri pareizi kurināja.

Sigurdam Vīdzirkstem 90

 
Līdz 2018. gada 8. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma Daugavpilī dzimušajam Ņujorkas avangardistam Sigurdam Vīdzirkstem veltīta ekspozīcija. 
 

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils