Valodas

Trešdiena, 18.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Tavas zaļās brīvdienas Daugavpils pusē

1. Dabas parks "Daugavas loki”
Naujenes, Tabores, Vecsalienas, Skrudalienas,   Salienas pagasts, Daugavpils novads.
Tel.: +371 65471321, muzejs@apollo.lv, www.naujene.lv
Dabas parks izvietojies Latvijas likteņupes Daugavas ielejā Augšdaugavas aizsargājamo ainavu apvidū 12 372 ha  platībā. Plešas abos Daugavas krastos Daugavpils rajona Naujenes, Tabores, Vecsalienas, Skrudalienas,   Salienas pagastā līdz pat Krāslavai. Dibināts 1990. gadā. Raksturīgākā dabas īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi (iegrauztie meandri), kuru garums sasniedz 4 - 6 km. Parka teritorijā atrodami daudzi dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi

2. Markovas izziņu taka
Slutišķi, Naujenes pagasts, Daugavpils novads.
Tālr.: +371 65471321, muzejs@apollo.lv, www.naujene.lv, www.visitdaugavpils.lv
Markovas pilskalna apkārtnē ierīkota nepilnus 2 km garā Markovas izziņas taka, kas aptver 42 m augsto Slutišķu krauju. Takā ir vairāki apskates objekti: Markovas kapsēta, Markovas pilskalns,  projektētās Daugavpils HES  ūdenskrātuves līmeņa atzīme, Putānu strauts, Putānu strauta akmens, Lazdukalns. Te sastopamas vairākas aizsargājumu augu sugas: meža vizbuļi, atvašu saulrieteņi u.c.

3. Slutišķu etnogrāfiskā vecticībnieku sādža
Slutišķi, Naujenes pagasts, Daugavpils novads.
Tālr.: +371 65471321, muzejs@apollo.lv, www.naujene.lv, www.visitdaugavpils.lv
Slutišķu sādža atrodas Daugavas labā krasta terasē Markovas pilskalna pakājē. Vēstures avotos Slutišķi kā ciems minēti jau 1785. gadā. Slutišķu sādžā vērojamas zemnieku mājokļu celšanas tradīcijas. Visu celtņu pamatā ir taisnstūra guļbūves ēkas, kas nosegtas ar divslīpju vai četrslīpju jumtu. Māju apdare un dekori radniecīgi tuvāko kaimiņu – slāvu tautu celtniecības tradīcijām un izpaužas fasādēs, grezni apdarinātos logos, rotātās durvīs un zelmiņos. Rotājumu izvēlē ir darbojusies namdaru bagātīgā fantāzija. Grezni veidotas logu apmales un karnīzes, kuras gandrīz nevienā celtnē neatkārtojas, jo namdari, darinot logu rotājumus, vienmēr domāja par ēku individualitāti. Te aplūkojama Naujenes novadpētniecības muzeja  etnogrāfiskā brīvdabas nodaļa - "Slutišķu vecticībnieku māja".

4. Vasargelišķu skatu tornis
Vasargelišķi, Naujenes pagasts, Daugavpils novads.  
Tālr.: +371 65471321, muzejs@apollo.lv, www.naujene.lv, www.visitdaugavpils.lv
Uzkāpjot 24m augstajā skatu tornī,  no putna lidojuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus. Pa kreisi visā krāšņumā redzams Rozališķu loks. Savukārt pa labi paveras skats, kas attēlots uz 10 latu naudas zīmes. Ņemiet "desmitnieku” un brauciet salīdzināt!

5. Kempings "Ozianna”
Vecloki, Naujenes pagasts Daugavpils novads.
Tālr.: +371 29182474, www.ozianna.viss.lv, http://www.piedaugavas.lv/
Atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā pie Rozališķu loka. Pirts un banketu zāle, 22 vietas guļbūves namiņos. Telšu vietas. Laivu un velosipēdu noma.

6. Vecpils pilsdrupas un Dinaburgas pils makets
Vecpils, Naujenes pagasts, Daugavpils novads.  
Tālr.: +371 65471321, muzejs@apollo.lv, www.naujene.lv, www.visitdaugavpils.lv
Pilskalns izvietojies pašā Daugavas krastā. Apdzīvots jau 8.-13. gs. To uzskata par Daugavpils dibināšanas vietu. Pilskalnā redzamas 1275. gadā celtās Livonijas ordeņa Dinaburgas pils pamatu drupas un miniatūrs pils makets (1997).  Līdzās pilskalnam ierīkota atpūtas vieta – Bruņinieku laukums.

7. Sporta klubs "Beibuks"
Viļuši, Naujenes pagasts, Daugavpils novads.
Tālr.: +371 29493121, ilmars.lociks@inbox.lv, www.plostilatgale.lv
Aizraujošs ceļojums ar piepūšamajiem un koka plostiem, laivām un kanoe pa Daugavu, iepazīstot gleznaino Daugavas senleju.

8. Putnu vērošanas tornis Višķos
Ostrova, Višķu pagasts, Daugavpils novads.
Tālr.: +371 65422818 (TIC), info@visitdaugavpils.lv, www.visitdaugavpils.lv
Atrodas pie Višķu – Aglonas ceļa starp Luknas un Boltaru ezeru. No skatu torņa paveras  skats uz 4 Višķu ezeriem. Jauka vieta putnu un dabas vērošanai.

9. Nīcgales Lielais akmens
Nīcgale, Nīcgales pagasts, Daugavpils novads.
Tālr.: +371654 22818 (TIC), info@visitdaugavpils.lv, www.visitdaugavpils.lv
Latvijā vislielākais laukakmens. Valsts nozīmes dabas piemineklis. Atrodas dziļi mežā, apmēram 6 km attālumā uz austrumiem no Nīcgales dzelzceļa stacijas. Akmens izmēri: garums – 10,5m, platums – 10,4m, augstums – 3,5m, apkārtmērs – 31,1m, virszemes tilpums – 170m³.

10. Latgales zoodārzs
Vienības iela 27, Daugavpils.
Tālr.: +371 65426789, eco@apollo.lv, http://latgaleszoo.biology.lv
Te, mākslīgajos džungļos, rāpo plankumaini pitoni, krastā sauļojas krokodilu kaimani, dīķī peld sarkanas karpas koi, liānās lēkā jautras makakas un somaiņi cukura posumi, peld, svilpo, ložņā, lēkā un lido daudzi citi tropu dzīvnieki. Bērni var arī paglaudīt pūkaino trusīti, paspēlēties ar aizkustinošām jūras cūciņām un pabarot zivtiņas džungļu dīķī. Darba laiks: katru dienu no 10.00 līdz 18.00 (izņemot pirmdienu un otrdienu).

11. Stropu ezers
Daugavpils
Ir iespēja atpūsties pie divām Stropu ezera pludmalēm, kurām piešķirts Zilais karogs.

12. Egļu kalns
Kalnāji, Sventes pagasts, tel.: +371 65425180 (Sventes pagasta pārvalde)
Augšzemes augstienes un Daugavpils novada augstākā virsotne. Te, 220 m v.j.l. augstumā, uzbūvēts skatu tornis, no kura lieliski redzama apkārtnes paugurainā ainava un mežu mozaīka. Egļu kalnā ierīkota piknika vieta. Te atrodas slēpošanas un sporta bāze "Egļukalns”.

13. Salienas dižakmens
Saliena, Salienas pagasts, Daugavpils novads.
Tālr.: +371 65422818 (TIC), info@visitdaugavpils.lv, www.visitdaugavpils.lv
Daugavpils novadā otrs lielākais dižakmens  pēc Nīcgales Lielā akmens. Garums 5,0 m, platums 3,4 m, augstums 2,7 m, apkārtmērs 12,5 m.

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils