Valodas

Piektdiena, 20.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Daugavpils

Daugavpils Baznīcu kalna dievnami

Daugavpils ir viena no nedaudzām vietām pasaulē, kur vienlaicīgi var aplūkot četru konfesiju dievnamus: Sv. mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāli, Sv. Nikolaja vecticībnieku lūgšanu namu, Mārtiņa Lutera katedrāli un Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcu. Ne velti šī vieta tiek dēvēta par Baznīcu kalnu.
Ekskursijas laikā jūs varēsiet iepazīties ar 19. gs. beigās būvēto dievnamu celtniecības vēsturi, to arhitektūras īpatnībām, papildināt savas zināšanas par kristietības rašanos un ticības mācības pamatiem.

Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs

Kājāmgājēju maršruts, kura laikā ir iespēja iepazīties ar savdabīgo 19. gs. pilsētbūvniecības pieminekli - Daugavpils pilsētas vēsturisko centru ar ampīra un jūgendstilā celtajām ēkām. Unikāla celtne ir Vienības nams - neatkarīgās Latvijas Republikas monumentālās būvniecības piemineklis. Pilsētu rotā 19.gs. izveidotais Dubrovina parks.

Organizē: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
Ekskursijas un gida pakalpojumu pieteikšana:
Rīgas ielā 8, Daugavpilī
Tālr.: 654 24073
e-pasts: museum@apollo.lv

Dinaburgas (Daugavpils) cietoksnis

Pilsētas pērle ir Dinaburgas cietoksnis - vienīgais 19.gs. celtais un bez būtiskām izmaiņām saglabājies cietoksnis Baltijā. Ceļojuma laikā jūs varēsiet aplūkot krievu klasicisma stilā celtās ēkas: komandanta ēka, hospitāli, kazarmas, pastaigāties pa kazemātiem un uzrāpties cietokšņa vaļņos, kā arī apskatīt parku un lielgabalus. Jums būs iespēja izjust tālo pagātnes dvesmu.

Iepazīsti Austrumlatvijas metropoli – Daugavpili!

"No vēsturiskā cietokšņa akmeņiem un lepnā jūgendstila pilsētas centrā, līdz Forštadtes zemajiem koka namiņiem un pelēkzilajiem smalki grieztajiem logu aizvirtņiem un ģerānijām uz palodzēm, Daugavpils ir pilsēta ar spēcīgi izteiktu mājas sajūtu, sargātāju sajūtu, kura nāk līdzi visiem, kuri šeit ir dzimuši vai kādu laiku dzīvojuši." (dzejniece Anna Rancāne)

Polijas armijas divīzijas Latvijas Brīvības cīņās Daugavpilī un Daugavpils apkaimē

Polijas armijas daļas Latvijas teritorijā ienāca 1919. gada augusta beigās un pēc mēneša pilnībā atspieda Sarkano armiju no Daugavas kreisā krasta, nostiprinoties Ilūkstes apriņķa  austrumu daļā. 1920. gada 3. janvārī kopā ar Latvijas armijas vienībām, Polijas armijas I un III Leģiona divīzijas daļas devās uzbrukumā pāri Daugavai, tajā pašā dienā atbrīvojot Daugavpili, vēlāk – Krāslavu, Višķus, Rušonu, Dagdu u.c. apdzīvotas vietas. Cīnoties kopā ar Latvijas armijas Kurzemes divīzijas daļām poļu ģenerāļa E.

Poļu mantojums Daugavpilī

1561. gadā Latgale kļuva par Polijas sastāvdaļu. Pēc poļu–zviedru kara (1600 – 1629) Latgale līdz 1772.gadam palika Polijas īpašumā un to sāka dēvēt par Inflantiju (Inflanty) jeb Polijas Vidzemi. Šajos vēstures līkločos īpaša vieta bija Daugavpilij. Inflantijas kņazistes priekšgalā atradās karaļa iecelts pārvaldnieks, kuru sauca par vaivadu. Latgali iedalīja 4 apriņķos: Daugavpils, Rēzeknes, Ludzas un Viļakas. Apriņķu priekšniekus sauca par stārastiem. Daugavpils stārasrata bija augstākais jeb virsstārasta.

No ekskursiju cikla "Latgales īstā garša": Militārā Daugavpils

Subscribe to Daugavpils

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils