Valodas

Piektdiena, 20.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Maršruti

Laimes loks Latgalē un Aukštaitijā – nostāsti un teikas

Tas noticis sen senajos laikos, kad Dievs radīja pasauli un ķērās arī pie Baltijas ezeru zemes darināšanas.  Tikko viņš sācis darbu, tā uzreiz Velns klāt un saka: „Ņem mani palīgā!” Dievs pakasījis bārdu, padomājis un pieņēmis arī. Un piekodina, lai krietni strādājot, zemi gludi nolīdzinot. Labi! Velns nosvīdis rāvies pa Ludzas apriņķi, tad caur  Bukmuižu, Andrupeni, Dagdu, Krāslavu un Daugavpili ticis līdz Aukštaitijai. Te viņš atkal saticis Dievu. Lai pieņemot darbu! Dievs pakāpies debesu lievenī, apraudzījis veikumu un izmisumā saķēris galvu. „Ak vai!

No ekskursiju cikla "Latgales īstā garša": Militārā Daugavpils

Sakrālais tūrisma maršruts „Ceļojums pa Svētās Māras un Svētās Olgas zemi”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Latgales, un Pleskavas apgabala ainavas neatņemama sastāvdaļa ir tās kultūrvēsturiskais mantojums - dažādu konfesiju dievnami, klosteru kompleksi, svētās vietas, kas gadsimtu gaitā ir bijuši šo teritoriju garīgie centri.
Sakrālie pieminekļi ir būvēti dažādos laiku periodos un atspoguļo dažādus mākslas stilus, gan grezno baroku, gan atturīgo klasicismu, gan tradicionālo bizantiešu senkrievu stilu. To torņi rāmi spoguļojas zilajos ezeros, paceļas dziļos mežos un sevī glabā vēsturiskas liecības un mistiskus nostāstus. Latgale nav iedomājama bez

Lauku tūrisma maršruts „Lauku labumi Latgalē un Pleskavas apgabalā”

Lai parādītu viesiem mūsu novadu daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, izveidots maršruts „Lauku labumi Latgalē un Pleskavas apgabalā”, kas apvieno vairāk kā 30 lauku tūrisma objektus. Ceļotājam atliek vien no plašā piedāvājuma klāsta izvēlēties sev interesējošos. Lauku sētās var apskatīt dažādus mājdzīvniekus, nobaudīt tradicionālus latgaliešu ēdienus no pašu saimniecībā ražotiem produktiem, kā arī apmeklēt mini zoodārzu ar dažādiem punduršķirņu dzīvniekiem un eksotiskām putnu šķirnēm. Iespējams iepazīties ar bišu dzīves noslēpumiem, degustēt un iegādāties dažādu ziedu medu,

Dabas tūrisma maršruts „Miera osta līdzās dabai”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Daba ir tā, kas ik dienas atrodas mums līdzās. Mēs dzīvojam ar dabu plecu pie pleca, bet tajā pat brīdī neaizdomājamies par tās unikalitāti un savdabību. Tā vienlaikus ir skaista, klusa, varena un neaizskarama. Esot pie dabas, cilvēks izjūt sevi un izprot savas jūtas. Dabas maršruts – tā ir iespēja izkļūt no ikdienas steigas, izrauties no rutīnas, uz mirkli aizmirsties un gūt mieru.

Kultūras tūrisma maršruts „Kultūras un vēstures elpa”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Latgale un Pleskavas apgabals ir divi reģioni ar ļoti bagātu un daudzveidīgu kultūru. Latgalē savstarpēji ietekmējoties, to veidojušas daudzās tautības un etniskās grupas, kas šeit dzīvo jau gadsimtiem ilgi. Pleskava ir viena no senākajām Krievijas pilsētām pie Veļikajas upes. Reģiona kultūras mantojumu pārstāv izcili arhitektūras pieminekļi – katedrāles, baznīcas, sabiedriskās ēkas, pilsētu ansambļi, kā arī lauku viensētas,
raksturīgās apdzīvotās vietas un kultūrainavas.

Amatniecības tūrisma maršruts „Kur ir - tur rodas”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Iepazīt reģiona raksturīgo kultūrvidi un vērtības, tās neatkārtojamo savdabību ikvienam ceļotājam var palīdzēt amatu darbnīcu apmeklējumi. Braucot pa šo maršrutu, katra diena kļūs izzinoša un piedzīvojumiem piepildīta. Mūsu amatnieku piedāvājums pārsteigs ikkatru ceļotāju. Jūs varēsiet vērot un paši izmēģināt dažādu amatu
prasmes, iegādāties ar mīlestību un sirds siltumu darinātus suvenīrus vai saimniecībā noderīgas lietas. Seno amatu meistari piedāvā iegādāties lietas, kas ir unikālas un neatkārtojamas. Tās ir lietas, kas glabā cilvēka roku siltumu, ir oriģinālas un īpašas.

Ūdenstūrisma maršruts pa Daugavu: Krāslava – Elerne

Poļu mantojums Latgalē

Tagadējā Latgale jau kopš seniem laikiem ir latgaļu apdzīvota zeme. Seno Latgali (tagadējā Vidzeme un Latgale), esot poļu pakļautībā, 16.gadsimtā saucās par "Pārdaugavas hercogisti".   1561. gadā Latgale kļuva par Polijas sastāvdaļu, tāpēc šeit valdošās bija katoliskās tradīcijas. Pēc poļu–zviedru kara (1600 – 1629) Latgale līdz 1772.gadam palika Polijas īpašumā un to sāka dēvēt par Inflantiju (Inflanty) jeb Polijas Vidzemi. Inflantijai bija ģerbonis – sidraba grifs sarkanā fonā.

Poļu mantojums Daugavpilī

1561. gadā Latgale kļuva par Polijas sastāvdaļu. Pēc poļu–zviedru kara (1600 – 1629) Latgale līdz 1772.gadam palika Polijas īpašumā un to sāka dēvēt par Inflantiju (Inflanty) jeb Polijas Vidzemi. Šajos vēstures līkločos īpaša vieta bija Daugavpilij. Inflantijas kņazistes priekšgalā atradās karaļa iecelts pārvaldnieks, kuru sauca par vaivadu. Latgali iedalīja 4 apriņķos: Daugavpils, Rēzeknes, Ludzas un Viļakas. Apriņķu priekšniekus sauca par stārastiem. Daugavpils stārasrata bija augstākais jeb virsstārasta.

Polijas armijas divīzijas Latvijas Brīvības cīņās Daugavpilī un Daugavpils apkaimē

Polijas armijas daļas Latvijas teritorijā ienāca 1919. gada augusta beigās un pēc mēneša pilnībā atspieda Sarkano armiju no Daugavas kreisā krasta, nostiprinoties Ilūkstes apriņķa  austrumu daļā. 1920. gada 3. janvārī kopā ar Latvijas armijas vienībām, Polijas armijas I un III Leģiona divīzijas daļas devās uzbrukumā pāri Daugavai, tajā pašā dienā atbrīvojot Daugavpili, vēlāk – Krāslavu, Višķus, Rušonu, Dagdu u.c. apdzīvotas vietas. Cīnoties kopā ar Latvijas armijas Kurzemes divīzijas daļām poļu ģenerāļa E.

Bella Dvina un Baltijas ezeru zeme: visinteresantākais un unikālākais

Piedāvājam jums doties šajā ceļojumā tieši no paša Eiropas centra. Patiesi, Eiropas centrs atrodas reģionā „Bella Dvina” Baltkrievijas senākajā pilsētā Polockā. Eiropas centrs ir neparasta vieta, tamdēļ nav jābrīnās, ka tā tuvākā un tālākā apkārtnē atrodas tikai neparastas, unikālas vietas, kurās apskatāmi daudzveidīgi tūrisma objekti. Par tiem stāstot ceļotājiem, mēs sakām: vienīgais, senākais, unikālākais, vienīgais, visaugstākais, vismazākais, vislielākais utt.

Ūdenstūrisma maršruti Bella Dvina un Baltijas Ezeru zemē

Nav nekā patīkamāka, kā atstājot aiz muguras visas rūpes un raizes, iekraut laivā smagu mugursomu un  nodoties mierīgai ūdens plūsmai. Šajā mirklī notiek īsta burvestība. Mainās dzīves ritms un viss paliek tāds, kādam tam dabā ir jābūt. Ainavas, kas paveras aiz katra jauna upes līkuma, ir neaprakstāmi skaistas. Tu esi nedaudz atbrīvojies no ikdienas rūpēm un priecājies par dabas skaistumu. Par ūdens rozēm, par graciozo gulbju pāri, pīļu saimi. Ūdens ceļojums ir visīstākā atpūta dabā.

Iepazīsti Baltijas ezeru zemes un Bella Dvina reģiona dabas ainavu kaleidoskopu!

Laimes recepte ir vienkārša: esi tuvāk dabai un elpo ar to unisonā. Baltijas ezeru zemē un „Bella Dvina” reģionā to ir ļoti viegli īstenot: ceļotājus gaida klusas, tīras upes un skaidri ezeri, apbrīnojamas paugurainas ainavas – sen atkāpušās ledāja mantojums, floras un faunas daudzveidība mežos, noslēpumainas purvu takas.

Veids: dabas maršruts, kas piemērots autobraucējiem un pieredzējušiem velosipēdistiem.

Garums: ~1177km

Maršruta garums Baltkrievijas pusē ~215 km

Maršruta garums Latvijas pusē ~633 km

Atklāj Dienvidlatgales burvību

Līvāni - Daugavpils - Krāslava - Aglona - Preiļi

Latgale ir vieta, kas pārsteidz. Tikai šeit varēsiet redzēt pauguru, uz kura atrodas vairāku konfesiju baznīcas, īstu tanku, mistisku ezeru, kuram zvēri iet ar līkumu, un kļūt par miniatūrkaraļvalsts valdnieku.
Maršruta garums Latgalē: ~200 km
Maršruta ilgums: 2 dienas

Latgales mākslas un amatniecības centrs – var ne tika apskatīt stikla pūtēju, audēju un keramikas darbnīcas, bet arī izmēģināt roku kādā no amatiem.

Vācu krustnešu leģendas Latgalē

Daugavpils novads – Mākoņkalns – Rēzekne – Ludza - Viļaka

Krustneši pēdas ir atstājuši arī Latgalē! Leģendām vītos stāstus dzirdēsiet viscaur Latgalē.

Maršruta garums Latgalē: ~390 km
Maršruta ilgums: 2-3 dienas

Baznīcu torņi Latgales ezeru spoguļos

Jersika - Nīcgale - Līksna – Daugavpils – Slutišķi – Krāslava – Piedruja – Dagda – Andrupene – Aglona – Preiļi

Latgales ainavas neatņemama sastāvdaļa ir tās kultūrvēsturiskais mantojums – dievnami. To torņi rāmi spoguļojas zilajos ezeros un savās sienās glabā vēsturiskas liecības un mistiskus nostāstus un piešķir Latgales ainavai majestātiskumu un cildenumu.

Maršruta garums Latgalē: ~250 km
Maršruta ilgums: 2-3 dienas
Dievnamu apmeklējumu vēlams pieteikt iepriekš!

Velomaršruts Nr. 22 "Iepazīsti dabas parku "Daugavas loki"

Galvenie apskates objekti atrodas tālu prom no lielajām automaģistrālēm, ļaujot izzināt un iepazīt dabas ainavas, kā arī novērot retu un aizsargājamu dzīvnieku un augu dzīvi dabā. Apmaldīties nav iespējams – visa maršruta garumā izvietotas norādes zīmes. Velomaršrutā pa dabas parku "Daugavas loki" iekļauti vairāki Naujenes pagasta kultūrvēsturiskie objekti.

Velo maršruts Nr.23 "Luknas ezera loks"

Špoģi – Visķu tehnikums – Višķi – Daniševka - Špoģi
Maršruta garums: ~ 18 km

Višķu pagasts atrodas ziemeļaustrumos no Daugavpils 30 km attālumā. Višķu pagastā ir vairāki ezeri, kas kopā veido gleznainu ainavu. Luknas ezers ir viens no lielākajiem un ainaviskākajiem.

Slāvu un latgaliešu mantojums: kopīgais un atšķirīgais

Slāvu un latgaliešu mantojums: kopīgais un atšķirīgais (maršrutā iekļauta Naujenes Novadpētniecības muzeja, Krivošejevas vecticībnieku lūgšanu nama, 19. gadsimta kapu pieminekļu stēlu, Slutišķu sādžas, Slutišķu vecticībnieku mājas, Markovas kapsētas, Spruktu katoļu baznīcas un Jezupovas Sv.Pētera un Pāvila katoļu baznīcas apskate.

Poļu mantojums Naujenes pagastā

Poļu mantojums Naujenes pagastā: maršrutā iekļauta Naujenes Novadpētniecības muzeja apskate un iepazīšanās ar izstādi "Poļu mantojums Naujenes pagastā", Jezupovas Sv.Pētera un Pāvila katoļu baznīcas apmeklējums un pastaiga pa Juzefovas muižas parku. Par papildus maksu iespējama vizināšanās ar zirgu pa parku.

Organizē: Naujenes novadpētniecības muzejs

Ekskursiju un gida pakalpojumu pieteikšana:
Skolas ielā 1B, Naujenē.
Tālr./fax: 654 71321, 29468988 vai 26532508.
e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

Pa grāfu Plāteru-Zībergu pēdām Daugavpils apkaimē un Daugavpilī

Grāfu Plāteru dzimtas izcelšanās meklējama viduslaiku Vācijā, Vestfālē, kad 1210.gadā pirmo reizi tiek minēts Vestfāles bruņinieks Humberts fon Plāters. Plāteru senči Baltijā ieradās kopā ar krustnešiem. Apmetoties Latgalē, viņi asimilējās un pieņēma poļu kultūru, veidojot radniecīgas saites ar Zībergu dzimtu. Laika gaitā Plāteri-Zībergi kļuva par vienu no ievērojamākajām un ietekmīgākajām dzimtām Latgalē. Viņu īpašumi atradās ne tikai Latgalē,  Vidzemē un Kurzemē, bet arī Polijā un Lietuvā.

Latgales vecticībnieku mantojums

Latgales vecticībnieku mantojums: maršrutā iekļauta Naujenes novadpētniecības muzeja, Krivošejevas vecticībnieku lūgšanu nama, 19.gs. vecticībnieku kapsētas stēlu, Slutišķu vecticībnieku sādžas un "Slutišķu vecticībnieku mājas" apskate. Maršruts iepazīstina ar vecticībnieku ikdienas dzīvē izmantotajiem sadzīves priekšmetiem un darbarīkiem, vecticībnieku reliģiskajām un apbedīšanas tradīcijām, sādžu apbūves īpatnībām un mājas interjeru. Iepriekš piesakoties tūristu grupām ir iespējama vecticībnieku maltīte Slutišķu sādžā.

Organizē: Naujenes novadpētniecības muzejs.

Iepazīsti pierobežas reģionu Daugavpils – Zarasi! Sakrālais maršruts.

Ceļojot pa maršrutu ZARASI – STELMUŽE – KVINTIŠĶES – ANTAZAVE – DUSETAS – BALTRIŠĶES
– SALAKA – ZARASI – SVENTE – EGLAINE – LAŠI – SUBATE – BEBRENE
ILŪKSTE – LĪKSNA –
VABOLE – GRĪVA – DAUGAVPILS Jūs varēsiet iepazīt ne tikai pierobežas sakrālos arhitektūras pieminekļus, bet arī priecāties par vienreizējo Latvijas un Lietuvas ainavu, un novērtēt gadsimtiem ilgi nezūdošas vērtības.

Iepazīsti pierobežas reģionu Daugavpils – Zarasi! Kultūrvēsturiskais maršruts.

Kultūra ir daudzpusīga, bet vēsture -  varena. Tās abas mūs  ved  meklējumu un atklājumu ceļos. Šajā Eiropas stūrītī kultūru un vēsturi  pavada vienotība, draudzība, prieks un labestība. Latvijas un Lietuvas kultūrvēsturiskais mantojums savijies spilgtā varavīksnes jostā un pārvērties gadsimtiem ilgā nesaraujamā vienotības saitē.

Iepazīsti pierobežas reģionu Daugavpils – Zarasi! Dabas maršruts.

Ceļojot par maršrutu ZARASI – DEGUČI – BAIBJI – ANTALIEPTE – DUSETAS – JASKONIŠĶES – ŠŅUKŠTI – MEDUMI – EGĻU KALNS – PILSKALNE  - DAUGAVPILS Jūs iepazīsiet Latvijas un Lietuvas dabu. Ceļā jūs pavadīs Lietuvas un Latvijas pierobežas gleznainās ainavas.

1. Deguču izziņas taka Gražutes reģionālajā parkā stiepjas 3 km garumā un ir aprīkota ar 12 pieturvietām. Te ir iespēja pamanīt  bikšaino  apogu, atminēt augstā purva noslēpumus, bet zemajā purvā -  iepazīt retas augu un dzīvnieku sugas. Tepat priedājā jūs varēsiet atvilkt elpu.

Iepazīsti Daugavpils novada muižas un pilis!

1. Mola muižas apbūve un parks
Višķi, Višķu pagasts, Daugavpils novads
Muižas apbūve veidojusies 19. gs. beigās. Muižas pils bija būvēta poļu muižnieku Molu dzimtai, tā tikusi izpostīta 1. pasaules kara laikā.  Līdz mūsdienām saglabājušās atsevišķas saimniecības ēkas un daļēji regulāra un brīva plānojuma parks, kurā ir ap 75 koku un krūmu sugas.

Iepazīsti Austrumlatvijas metropoli – Daugavpili!

"No vēsturiskā cietokšņa akmeņiem un lepnā jūgendstila pilsētas centrā, līdz Forštadtes zemajiem koka namiņiem un pelēkzilajiem smalki grieztajiem logu aizvirtņiem un ģerānijām uz palodzēm, Daugavpils ir pilsēta ar spēcīgi izteiktu mājas sajūtu, sargātāju sajūtu, kura nāk līdzi visiem, kuri šeit ir dzimuši vai kādu laiku dzīvojuši." (dzejniece Anna Rancāne)

Divu dienu maršruts "Dabas parks "Daugavas loki"

2 dienu maršruts "Dabas parks "Daugavas loki": pirmajā dienā paredzēta iepazīšanās ar dabas parku "Daugavas loki" gida pavadībā un nakšņošana Naujenes pagasta viesu mājās vai kempingā; 2.dienā paredzēts nobrauciens ar plostu pa Daugavu.  

Organizē: Naujenes novadpētniecības muzejs
Skolas ielā 1B, Naujenē.
Tālr./fax: 654 71321, 29468988 vai 26532508.
e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

Dinaburgas pils bruņinieku noslēpumi

Dinaburgas pils bruņinieku noslēpumi: atsevišķa programma bērniem un pieaugušajiem. Programmā iekļauta Naujenes Novadpētniecības muzejs apskate, izstādes "Livonijas ordeņa viduslaiku Dinaburgas mūra pils" apmeklējums, muzejpedagoģiskā nodarbība "Bruņinieku stāsti Dinaburgas pilskalnā" (bērniem) vai "Bruņinieku stafete" (pieaugušajiem) un Dinaburgas pils maketa apskate. Tūristu grupām (sākot no 20 cilvēkiem) iespējama slāvu–vikingu cīņu vēsturiskā rekonstrukcija Bruņinieku laukumā par papildus maksu (5-10 Ls/ 7.11-14.23 €) no cilvēka atkarībā no cīņas dalībnieku skaita).

Dinaburgas (Daugavpils) cietoksnis

Pilsētas pērle ir Dinaburgas cietoksnis - vienīgais 19.gs. celtais un bez būtiskām izmaiņām saglabājies cietoksnis Baltijā. Ceļojuma laikā jūs varēsiet aplūkot krievu klasicisma stilā celtās ēkas: komandanta ēka, hospitāli, kazarmas, pastaigāties pa kazemātiem un uzrāpties cietokšņa vaļņos, kā arī apskatīt parku un lielgabalus. Jums būs iespēja izjust tālo pagātnes dvesmu.

Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs

Kājāmgājēju maršruts, kura laikā ir iespēja iepazīties ar savdabīgo 19. gs. pilsētbūvniecības pieminekli - Daugavpils pilsētas vēsturisko centru ar ampīra un jūgendstilā celtajām ēkām. Unikāla celtne ir Vienības nams - neatkarīgās Latvijas Republikas monumentālās būvniecības piemineklis. Pilsētu rotā 19.gs. izveidotais Dubrovina parks.

Organizē: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
Ekskursijas un gida pakalpojumu pieteikšana:
Rīgas ielā 8, Daugavpilī
Tālr.: 654 24073
e-pasts: museum@apollo.lv

Daugavpils novada zelta loks

Valsts prezidents Kārlis Ulmanis reiz teica: "(..)Latgalei ir viena liela priekšrocība: viņa ir skaista!.. Cilvēki brauc uz ārzemēm un izdod lielu naudu, lai tur redzētu skaistu dabu. Nu mēs sāksim sludināt: — ja kāds grib iepazīties ar citiem dzīves apstākļiem, nekā tie ir Kurzemē un Vidzemē, tad lai viņš brauc uz Latgali.

Daugavpils novada pērles

Trīs Daugavpils novada muzeji piedāvā jaunu maršrutu "Daugavpils novada pērles": maršruts iepazīstina ar izcilām Daugavpils novada personībām, kuras devušas ieguldījumu Latvijas kultūrā, vēsturē, mākslā – izcilo tēlnieci, Latgales parīzieti  V. Zeili, rakstniekiem J.Raini un A.Kicbergu, Latgales pirmajiem tautas atmodas darbiniekiem - brāļiem Kazimiru, Benediktu un Ontonu Skrindām.

Daugavpils Baznīcu kalna dievnami

Daugavpils ir viena no nedaudzām vietām pasaulē, kur vienlaicīgi var aplūkot četru konfesiju dievnamus: Sv. mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāli, Sv. Nikolaja vecticībnieku lūgšanu namu, Mārtiņa Lutera katedrāli un Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcu. Ne velti šī vieta tiek dēvēta par Baznīcu kalnu.
Ekskursijas laikā jūs varēsiet iepazīties ar 19. gs. beigās būvēto dievnamu celtniecības vēsturi, to arhitektūras īpatnībām, papildināt savas zināšanas par kristietības rašanos un ticības mācības pamatiem.

Caur dabas parka "Daugavas loki" līkločiem

Gadsimtiem ilgi, līdz pat 19. gadsimta beigām, Daugava bija nozīmīgs satiksmes ceļš.  Jau 5. gs. pirms mūsu ēras skandināvu sāgās atrodamas ziņas par Daugavu. Mūsu ēras 1. gadu tūkstotī tā bija nozīmīgs posms pazīstamajā ūdensceļā no varjagiem uz grieķiem. Daugavas krastos izveidots dabas parks "Daugavas loki". Tas atrodas Daugavpils novada (Naujenes, Tabores, Vecsalienas un Salienas pagasta) un Krāslavas novada (Ūdrīšu un Kaplavas pagasta) teritorijā. Dabas parks ir dibināts 1990. gadā, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas un kultūrvēsturiskās vērtības.

Atrodi sakrālās pērles Daugavpils pusē!

Daugavpils novada un pilsētas dievnami stāsta par laikmetu lokos noietajiem ceļiem  garīguma un  un ticības stiprināšanā. Tie atklāj daudznacionāla, daudzkonfesionāla novada un  pilsētas patieso būtību,  un sevī glabā nezūdošas sakrālas vērtības.

Vecticībnieku dzīvesziņa Daugavpils un tās apkaimes vecticībnieku kapsētas

17.gs. vidū Krievijā sāka bargi sodīt Baznīcas reformas pretiniekus. Iepriekšējās - tēvu un vectēvu ticības piekritējus, sāka dēvēt par “šķeltniekiem” (raskoļņiki). Daudzi, nevarēdami izturēt apspiešanu, padevās. Taču ne mazums vecticībnieku, vērtēdami augstāk par visiem zemes labumiem savu ticību , pameta dzimtās vietas, iedzīvi un devās bēgļu gaitās. Viņi gāja tālāk un tālāk no valsts centra, kurā tiem tika liegtas visas tiesības, pat tiesības uz dzīvi. Kopā ar latviešiem, poļiem, ebrejiem, vecticībnieki pārdzīvoja epidēmijas, karus, neražas gadus.

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils