Valodas

Trešdiena, 20.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Vecticībnieku dievnami

Jaunbūves vecticībnieku draudzes Augšāmcelšanās, Dievmātes Piedzimšanas un Svētītāja Nikolas dievnams

Daugavpils 1. vecticībnieku draudze ir viena no lielākajām visā Latvijā. Dievnams iesvētīts 1928. gadā par godu Dievmātes dzimšanai un Sv. Nikolajam. Otrajā pasaules karā apšaudes laikā dievnams nodega, saglabājās tikai mūra sienas. Pēc kara lūgšanu namu atjaunoja. 1983. gadā tika veikts dievnama remonts un jauna - sešu rindu ikonostasa uzstādīšana. Dievnamā liels skaits ikonu. Īpāsi nozīmīgas ir Viļņas ikonu meistara Ivana Mihailova ikonas- "Dievmātes piedzimšana" un "Sv. Nikolajs". Dievanam ikonas datējamas ar 19. un 20. gs, bet ir arī daži 17. un 18. gs.

Marijas pasludināšanas dienas un Svētā Nikolaja vecticībnieku baznīca Gajokā

Mežainā vietā Daugavas labajā krastā (mūsdienu Gajoks) jau sen bija apmetušies vecticībnieki. Kad 1883. gadā bija pieņemts likums, kas atļāva vecticībniekiem būvēt baznīcas, kurām nebūtu ārēju kulta pazīmju, tirgotājs Kondratijs Molčanovs baznīcas būvēšanai dāvināja daļu no savas zemes. Par baznīcas jautājumu risināšanu gādāja viņa dēls – Ivans Molčanovs. Ar lūgumiem par būvatļauju nācās braukt uz guberņas pilsētu Vitebsku un pat uz Pēterburgu. 1884. gadā būvatļauja tika saņemta. Baznīcu būvēja par draudzes locekļu (tirgotāja G.

Nīderkūnu vecticībnieku lūgšanas nams

Draudze Nīderkūnos tika izveidota 19. gadsimta beigās. Baznīcas būvatļauja tika saņemta pēc dekrēta „Par ticības iecietības sākumu nostiprināšanu” pieņemšanas 1905. gadā.

Grīvas vecticībnieku lūgšanu nams

Dievnams celts 20.gs. 30.-tajos gados.

Subscribe to Vecticībnieku dievnami

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils