Valodas

Trešdiena, 18.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Parki un skvēri

Andreja Pumpura skvērs

Izveidots 19. gs. otrajā pusē. Atrodas pretī Vienības namam. Pēc tēlnieka A. Veinbaha projekta 20. gs. 20.-ajos gados te izbūvēta skaista strūklaka. Skvērā izvietots dzejnieka Andreja Pumpura krūšutēls, atrodas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo kapela, piemineklis Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem.

Centrālais parks

Atrodas līdzās autoostai. Parku projektējis arhitekts Seleckis. Šis mūsdienīgais parks ir pilsētas zaļā rota, kura akcents ir daudzās puķu dobes un apstādījumi. Te ierīkots skeitparks, bērnu rotaļu laukums,parkā atrodas šautuve, šaha klubs. 2012. gadā atklāta Soliņu aleja un Mīlestības koks. Blakus atrodas Daugavpils ledus halle.

Daugavpils Universitātes priekšlaukums

Atrodas Vienības ielā 13 un ir Daugavpils Universitātes mācību korpusa priekšlaukums. Te atrodas neliela strūklaka, dzejnieka Raiņa krūšutēls (tēlnieks I. Folkmanis, 1966. g.) un Saules pulkstenis.

Skulptūru dārzs

Atrodas starp Sv. Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīcu un Mihoelsa ielu. Tā rota ir vairāku Latvijas tēlnieku skulptūras un krāšņi ziedu paklāji.

Dubrovina parks

Atrodas starp Rīgas un Parādes ielu. Tā iekārtošanā aktīvi piedalījies Pāvels Dubrovins (1839–1890), kas laikā no 1876. līdz 1890. gadam bija pilsētas mērs. Tāpēc parkam dots P. Dubrovina vārds un tajā uzstādīts viņa piemineklis. Aptuveni divus metrus augstā bronzas figūra (tēlnieks Aleksandrs Taratinovs, 2007. g.) atrodas īpaši izveidotā laukumā netālu no strūklakas. Padomju laikā parkā izveidots memoriāls Padomju armijas karavīriem. Parks ir pilsētnieku iemīļota atpūtas vieta.

Subscribe to Parki un skvēri

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils