Valodas

Trešdiena, 18.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Katoļu dievnami

Sv. Pētera Ķēdēs Romas katoļu baznīca

Uzcelta 1848.–1849. gadā, pārbūvēta no 1924.g. līdz 1934.g. Dievnama arhitektūrā jaušamas klasicisma iezīmes. Vizuāli tā līdzinās Svētā Pētera Bazilikai Vatikānā. Baltā dievnama lielais kupols balstīts uz četriem dubultpīlāriem.

Dievmātes Romas katoļu baznīca

Dievmātes Romas katoļu baznīca (1905.). Teika stāsta, ka baznīcas pašreizējās atrašanās vietā bijis ezers, kurā noslīkušas bagāta tirgoņa dievbijīgās meitas. Viņš ezeru nosusinājis un tā vietā licis uzcelt baznīcu ar diviem torņiem. Baznīcas ēku projektējis arhitekts Vilhelms Neimanis. Pēc viņa projekta Daugavpilī celta arī luterāņu katedrāle un Grīvas katoļu baznīca. Dievnama divtorņu fasāde ar slaidajiem torņiem veidota neobaroka formās. Dievnamā atrodas poļu ērģeļbūvētāju darinātās Latvijā lielākās ērģeles (1909).

Grīvas Sv. Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīca

19. gadsimta beigās Grīvā bija gan vecticībnieku, gan ebreju dievnami, bet Romas - katoļu draudzei savas baznīcas nebija. Pēc pēdējā lielākā ugunsgrēka 1845. gadā Grīva bija pārvērsta gruvešos. Vietējie iedzīvotāji dienu un nakti lūdza Dievu, lai Tas pasargā viņus no nelaimēm. Teika vēstā, ka vienā tādā lūgšanu naktī kādam daudzbērnu ģimenes tēvam parādījās Jaunava Marija un teica, lai cilvēki uzceļ baznīcu un tajā lūdz Dieva žēlastību. Jaunavas Marijas parādīšanās notika nelielā dārzā uz fon Ettingena zemes.

Forštates Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca

Baznīca pilsētas ainavā izceļas ar smailu gotiskā stilā veidotu torni un gaišu fasādes apdari. Turklāt šis projekts apvieno klasisko ar mūsdienīgo, jo dievnams atrodas līdzās Daugavpilij raksturīgajai kultūrvēsturiskajai koka apbūvei. Dievnama celtniecība tika iecerēta jau gandrīz pirms septiņdesmit gadiem. Daugavpils Svētā Pētera Romas katoļu baznīcas draudzei 1937. gadā tika piešķirts zemes gabals baznīcas celtniecībai Kalnu ielā 2. Taču draudzes rīcībā nebija saglabājušies dokumenti, kas apliecinātu šīs īpašumtiesības.

Subscribe to Katoļu dievnami

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils