Valodas

Piektdiena, 20.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Pareizticīgo dievnami

Maļinovas Svētā Pravieša Elijas pareizticīgo baznīca

Pirmā baznīca Maļinovā uzcelta 1836.g.  1941.g. baznīca nodega, un tās vietā 1962.gadā tika uzcelts kultūras nams, kurā atradās arī pagasta padome. Šī ēka 2010.gadā piedzīvoju vēl vienu ugunsgrēku. Tagad draudze nodegušās ēkas vietā atjauno dievnamu. Pašreizējā Iļjas pareizticīgo baznīca izveidota pārbūvējot kādreizējo baznīcas skolas ēku.

Daniševkas Sv. Pētera un Pāvila pareizticīgo baznīca

Atrodas ainaviskā vietā Daniševkā netālu no Luknas ezera krasta. Ēka uzbūvēta un iesvētīta 1908. gada 31. augustā. Baznīcas dārzā atrodas mācītāja J. Digileva (1869–1933) kaps.

Jāņuciema (Fabijanovas) Sv. Jura pareizticīgo baznīca

Celta pēc Roberta Augusta Pflūga projekta. Iesvētīta 1878. gadā. Ēka darināta no plēstiem laukakmeņiem ar šķembu pildījumu. Baznīcas stūri, apmales u.c. detaļas veidotas no sarkaniem ķieģeļiem, kuru virsmā redzami iespiesti zīmogi ar uzrakstu Kalkunhen. Tas liecina, ka izmantoti Kalkūnes ķieģeļu rūpnīcā ražotie ķieģeļi. Dievnamā 19. gs. gleznas un ikonas.

Lipinišķu Dievmātes Atdusas pareizticīgo baznīca

Lipinišķu draudze ir viena no pirmajām pareizticīgo draudzēm Daugavpils novadā. Pirmais koka dievnams iesvētīts 1836. gadā. Pašreizējās baznīcas celtniecībai līdzekļus ziedoja draudzes locekļi, kā arī Polockas-Vitebskas bīskapija. Baznīcas pamati likti 1906. gadā, tā iesvētīta 1908. gadā. Ēka celta krusta formā bizantiešu stilā no sarkaniem ķieģeļiem, tai ir divi torņi. Fasādes noformējumā daudz dekoratīvu elementu.

Skrudalienas pareizticīgo baznīca

Atrodas Skrudalienas pagastā, aptuveni 17 km no Daugavpils. Celta 1800. gadā kā Červonkas Sv. Nikolaja baznīcas filiāle muižnieka Felkerzāma zemes īpašumā. 1811. gadā tā kļuva par draudzes baznīcu. Ceļot Skrudalienas baznīcu, muižnieks Felkerzāms apņēmās remontēt kā pašu baznīcu, tā arī tai piederošās ēkas. Tomēr viņa pēcteči atteicās no šī pienākuma un ar laiku baznīca nonāca kļuva tik sliktā stāvoklī, ka tajā vairs nevarēja noturēt dievkalpojumus. Tā kā draudze bez baznīcas palikt nevarēja, 1862. gadā tika uzcelts jauns lūgšanu nams. 1872.

Salienas (Tartaku) pareizticīgo baznīca

 Salienas draudze ir viena no vecākajām pareizticīgo draudzēm Ilūkstes apkārtnē. Pirmā koka baznīca Salienas muižas zemē tika uzbūvēta 1760. gadā. Laikam ritot, tās koka konstrukcijas kļuva nedrošas, tāpēc 1859. gadā, saskaņā ar eparhijas rīkojumu, baznīcu slēdza un tā tika izjaukta. Tajā pašā gadā, pateicoties Salienas muižas īpašnieka Nīmana piešķirtajiem līdzekļiem, pie Tartakas kapiem tika uzbūvēta un  iesvētīta jauna koka baznīca, kura ieguva sv. Nikolaja brīnumdarītāja nosaukumu. Tā nebija plaša (tikai 18 m x 8 m), un arējā izskata ziņā esot atstājusi nomācošu iespaidu. 1889.

Maskavas (Maskovskas) pareizticīgo baznīca

Celta un iesvētīta 1879. gadā. Baznīcas altāris ir vienkāršs, bez rotājumiem. Īpaši izteiksmīgi ir t.s. Novgorodas stilā veidotie baznīcas vārti un vairākas ikonas, kas ir veidotas senā tehnikā: Novgorodas, Maskavas u.c. stilos.

Subscribe to Pareizticīgo dievnami

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils