Valodas

Ceturdiena, 21.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Aicinām balsot par Daugavpils pilsētvides ainavu dārgumiem!

Aicinām balsot par Daugavpils pilsētvides ainavu dārgumiem!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka ar iedzīvotāju atbalstu veido kopīgu dāvanu Latvijas simtgadei, veidojot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” www.ainavudargumi.lv, kurā ir iekļautas arī 6 Daugavpils pilsētvides ainavas.

Šobrīd noslēdzies projekta 1.posms, un Ainavu ekspertu padome kopā ar plānošanas reģioniem ir izvērtējusi visas pieteiktās ainavas, ņemot vērā to vizuālo vērtību un nozīmi Latvijas vēsturē, un turpmākam sabiedrības vērtējumam izvirza 243 ainavas. No tām ir jāatlasa 50 nozīmīgākās Latvijas ainavas, par kurām Latvijas Nacionālās bibliotēkas ainavu dārgumu krātuvē tiks apkopota papildus informācija un gatavota izstāde.

Lai tās atlasītu, ikviens ir aicināts līdz 15. oktobrim vietnē www.ainavudargumi.lv paust savu viedokli par nozīmīgo ainavu. Izvēloties sev nozīmīgākās ainavas, jāņem vērā, ka:

– katra persona ir aicināta savu viedokli paust vienu reizi;

– balsot var gan tikai par viena reģiona ainavām, gan par visu piecu reģionu ainavām;

– no katra reģiona jāizvēlas ne vairāk kā 10 ainavas (gadījumos, kad kādā plānošanas reģionā tiks izvēlētas vairāk kā 10 ainavas, par to tiks parādīts paziņojums).

Balsosim par 6 Daugavpilij nozīmīgām pilsētvides ainavām: Daugavpils cietokšņa ainavu, Baznīcu kalna ainavu, sarkano ķieģeļu būvēm Daugavpils pilsētas ainavā, Esplanādes purva ainavu, Daugavpils ainavu ar aizsargdambi, Daugavpils Sv. Aleksandra Ņevska pareizticīgo baznīcas ainavu ar Garnizona kapiem!

 

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils