Valodas

Piektdiena, 20.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Bezmaksas apmeklējuma akcija Naujenes Novadpētniecības muzejā 27. aprīlī

Bezmaksas apmeklējuma akcija Naujenes Novadpētniecības muzejā 27. aprīlī

2017. gadā Naujenes Novadpētniecības muzejs turpina iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju rīkot bezmaksas apmeklējuma akcijas. Katra mēneša pēdējā ceturtdienā no janvāra līdz aprīlim un no oktobra līdz decembrim muzeja ekspozīcijas Skolas ielā 1, Naujenē ir apskatāmas bez maksas. Apmeklētājus uz šo akciju muzejs gaida šī gada 27.aprīlī. Bez maksas varēs apmeklēt visas darbojošās Naujenes Novadpētniecības muzeja ekspozīcijas un izstādes:
  • Daugavpils novada lielāko mākslas galeriju – „Latgales parīziete Valentīna Zeile” ar atklāto mākslas priekšmetu krājumu „Valentīnas Zeiles darbnīca” un izstādēm „Dzimtas mantojums” un „Saruna”;
  • Sadzīves priekšmetiem veltītu etnogrāfisko ekspozīciju „Turīga zemnieka istaba”;
  • Latgales reģiona modernāko dabas ekspozīciju „SirdsDaugava”, kur varēs izmēģināt interaktīvās spēles un iepazīt īpaši aizsargājamā ainavu apvidus „Augšdaugava” un dabas parka „Daugavas loki” dzīvās dabas pasauli.
  • Pagājušā gadsimta cilvēka sadzīvei un ikdienai veltītu izstādi „Durvis pagātnē: padomju laika šarms”, kurā varēs iepazīt improvizētu 20. gs. 50. – 60. – to gadu stilā veidotu interjeru, kas aicina iejusties padomju atmosfērā.
  • Ekspozīciju “Poļu kultūras mantojums Daugavpils novadā”, kurā varēs iepazīt Juzefovas muižas vēsturi.
Akcijas dalībniekiem būs iespēja apmeklēt arī jauno etnogrāfisko ekspozīciju „Skovorda, ļižeika, kačerāgs i citi štrumenti”, kurā ir apskatāmi ne tikai ekspozīcijas nosaukumā minētie priekšmeti – panna, karote, krāsns kruķis, bet arī trauki un darbarīki, kurus izmantoja ēdiena un dzēriena uzglabāšanas un pagatavošanas procesā Daugavpils novadā, it īpaši Naujenes pagastā, 19. gadsimta beigās 20 gadsimta 1. pusē. Ekspozīcijā ir atspoguļoti saimnieces darba un sadzīves apstākļi Latgales zemnieka sētā. Jaunā ekspozīcija tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju, kā rezultātā centrālo vēstījumu veido fotogrāfa Jāņa Studenta fotonegatīva reprodukcija, kura parāda maizes cepšanas procesu Ilūkstes apriņķa [mūsdienu Daugavpils novada] Skrudalienes pagasta Skrudalienes vecajā krogā 1927. gada 22. jūnijā. Fotonegatīvs ir iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālā reģistra Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nominācijā “Tradicionālo prasmju un dzīvesveida dokumentēšana Pieminekļu valdes 1924. – 1931. gada ekspedīciju fotonegatīvos”.
Saviem apmeklētājiem muzejs vēlas atgādināt, ka 2017. gadā izcilajai novadniecei Valentīnai Zeilei apritēs 80 gadi. Tāpēc īpaša uzmanība muzejā tiek pievērsta tēlnieces radošā dzīves gājuma atspoguļojumam. Gada laikā apmeklētājiem tiks piedāvāti dažādi pasākumi, lai tuvāk iepazītu daudzšķautņaino un unikālo personību. Pasākumu ciklu ievadīja tematiskā V. Zeiles darbu izstāde no muzeja krājuma “SARUNA”, kura būs pieejama apskatei arī akcijas laikā. Izstādē apskatāms skulptūru cikls „VELTĪJUMS KRISTUS DZĪVEI”. 
Visi tiek mīļi gaidīti no plkst. 8:00 – 16:30. 
Nākamā bezmaksas akcija notiks 20.maijā starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” laikā. Muzeja apmeklētājiem tiks piedāvātas jaunas izstādes no muzeja krājuma saistītas ar tēlnieces V.Zeiles personību, kā arī vecticībnieku kultūras mantojumu.

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils