Valodas

Piektdiena, 20.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Sakrālais tūrisma maršruts „Ceļojums pa Svētās Māras un Svētās Olgas zemi”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Latgales, un Pleskavas apgabala ainavas neatņemama sastāvdaļa ir tās kultūrvēsturiskais mantojums - dažādu konfesiju dievnami, klosteru kompleksi, svētās vietas, kas gadsimtu gaitā ir bijuši šo teritoriju garīgie centri.
Sakrālie pieminekļi ir būvēti dažādos laiku periodos un atspoguļo dažādus mākslas stilus, gan grezno baroku, gan atturīgo klasicismu, gan tradicionālo bizantiešu senkrievu stilu. To torņi rāmi spoguļojas zilajos ezeros, paceļas dziļos mežos un sevī glabā vēsturiskas liecības un mistiskus nostāstus. Latgale nav iedomājama bez
svētā ceļa uz Aglonu, kas katru gadu augusta vidū pulcina 100 tūkstošu svētceļnieku. Pleskavas zemes slava ir nākusi caur kņazieni Olgu. Latgale ir Sv.Marijas patvērumā, bet Pleskavu sauc par Svētās Trīsvienības zemi. Svētu pielūgsnes vietu šajā apgabalā nav maz, gan majestātiski klosteru kompleksi, gan ikonas apveltītas ar dziednieciskām spējām, gan pustiņas, kas satur seno krievu tautas nesalaužamo ticības garu. Baznīcu un citu svētvietu apmeklējumi atstās neazmirstamus iespaidus, jo tās ir unikālas liecības par kultūras un krievu baznīcas vēsturi. Šis maršruts jums būs neaizstājams palīgs ceļojumā uz sakrālo pasauli. Salīdziniet dažādās izjūtas dažādu konfesiju baznīcās, iepazīstiet to pasauli, kurā jūs aicina senie dievnami, klosteri un sajūtiet dieviškā pieskārienu.

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils