Valodas

Trešdiena, 18.Oktobris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Atklāj Dienvidlatgales burvību

Līvāni - Daugavpils - Krāslava - Aglona - Preiļi

Latgale ir vieta, kas pārsteidz. Tikai šeit varēsiet redzēt pauguru, uz kura atrodas vairāku konfesiju baznīcas, īstu tanku, mistisku ezeru, kuram zvēri iet ar līkumu, un kļūt par miniatūrkaraļvalsts valdnieku.
Maršruta garums Latgalē: ~200 km
Maršruta ilgums: 2 dienas

Latgales mākslas un amatniecības centrs – var ne tika apskatīt stikla pūtēju, audēju un keramikas darbnīcas, bet arī izmēģināt roku kādā no amatiem.

Līvānu stikla muzejs – iespēja aplūkot dažādos laikos ražoto produkciju, vērot profesionālu stikla pūtēju darbu.

Sventes muiža – greznās viesu mājas paspārnē darbojas Otrā pasaules kara  tehnikas ekspozīcija, ko dēvē arī par Militārās tehnikas muzeju. Te aplūkojams smagais tanks IS-2, vidējais tanks T-34, bruņu desantizlūkmašīnas u.c. tehnikas vienības. 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs - stāsta par novada vēsturi un dabu un tā krājumā ir vairāk nekā 79 000 vienību. Lielākās ir keramikas, etnogrāfijas, monētu, dokumentu, fotogrāfiju un iespieddarbu kolekcijas.  
 

Daugavpils cietoksnis – ir valsts arhitektūras piemineklis - varena 19. gs. militārā fortifikācijas būve (, kas līdz mūsdienām saglabājusies bez pārmaiņām. Tam līdzīga nav visā Ziemeļeiropā. Daugavpils cietoksnī izveidots Marka Rotko mākslas centrs.   
 

Baznīcu kalns - vieta, kur līdzās atrodas četru konfesiju dievnami – Svēto mocekļu Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrāle, Mārtiņa Lutera katedrāle, Vissvētākās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīca un 1. vecticībnieku kopienas lūgšanu nams.

Dabas parks „Daugavas loki” - raksturīgākā dabas īpatnība ir 8 lieli Daugavas līkumi (iegrauztie meandri), kuru garums sasniedz 4 - 6 km, un to krastos izvietojušās pamatkrasta kraujas. Parka teritorijā atrodami daudzi dabas un kultūrvēsturiskie pieminekļi  - Vecpils pilskalns ar 13.gs. Livonijas ordeņa pilsdrupām, Markovas izziņu taka, Daugavas vārti, Slutišķu vecticībnieku sādža.

Grāfu Plāteru pils komplekss un parks Krāslavā - pils celta no 1750. līdz 1791. gadam. XIX gadsimta sākumā tā pārbūvēta pēc klasicisma kanoniem. Tā ir vienīgā pils Latgalē ar šādu dekoru (arhitekts A.Paroko) un parks veidots kā barokāls romantisks ainavu parks. Tas ir aptuveni 22 hektārus liels.  

Adamovas ainavu taka – šeit ir reta iespēja iepazīt dabu tās daudzveidībā – baudīt krāšņās ainas, iet pa noslēpumainām gravām, vērot dabas pieminekļus un retumus. Šeit ir izveidojušies optimāli apstākļi bagātīgās floras un faunas eksistencei. Takas garums ir 1,8 km. No kalna virsotnes paveras skaists skats uz Krāslavu un Daugavu.  

Karņicka kalns– ir ļoti ainaviska vieta, ar kuru saistīta romantiska leģenda par lielu un uzticīgu mīlestību starp grāfa Plātera meitu Emīliju un poļu virsnieku Jozefu Karņicki.  

Krāslavas pils parks - veidots 18. gs.v. kā barokāls parks. Parks ir aptuveni 22 hektārus liels un tā dendroloģiskais sastāvs ir ļoti plašs – ap 50 retu koku un krūmu sugu.

Keramiķa Valda Pauliņa darbnīcā ir iespēja piedalīties keramikas tapšanas procesā no sākuma līdz beigām, kā arī izmēģināt roku podu darināšanā un piedalīties cepļa kurināšanā. Var iegādāties dažāda veida keramikas izstrādājumus, suvenīrus, dārza keramiku.Darbošanās individuāli, ģimenēm, skolēniem un lielām grupām. Telšu vietas.  Pieteikties vēlams laicīgi! +371 29128695;

Z/S „Kurmīši”- Iepazīšanās ar ārstniecības augu audzēšanas un zāļu tēju izgatavošanas noslēpumiem. Ārstniecības tēju degustācija. Iespēja iegādāties ekoloģiskas zāļu tējas, ārstniecības augu pirtsslotas, zāļu maisījumus vannai un pirtij.Cena pēc vienošanās. Jāpiesakās iepriekš. 

Sauleskalns – Latgales augstienes augstākā virsotne (211m vjl), no kuras paveras krāšņs skats

Velnezers – ezers, kas ietver sevī noslēpumainību un mistiku – mazs, dziļš, praktiski bez ūdenszālēm un minimālu ūdens faunu.

Aglonas bazilika – baroka stilā celtā bazilika ainavā izceļas ar 60 m augstiem torņiem. Grezni ir 10 altāri, apskatāmas vairākas gleznas. Vairāk kā 200 gadi ir baznīcas ērģelēm. Netālu no bazilikas, Egles ezera krastā, 1824.gadā atklāj Svētavotu, kurš savulaik izdziedinājis daudzus sirgstošos. Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki 14.-15.augustā Aglonā pulcina aptuveni 150 tūkstošus cilvēkus.

Karaļa kalns – lieliska atpūtas vieta svētceļotājiem un ceļiniekiem gleznaina Egles ezera krastā. Uz kalna izvietotas Dievam veltītas skulptūras un top 12 apustuļu skulptūras.

Maizes muzejs - stāsts par Maizi, ko Jums pavēstīs muzeja vadītāja, veidotāja, sirds un dvēsele, latgaliete pēc izcelsmes un pārliecības. Aplūkojamas senās maizes cepšanas rīki – abras, dzirnakmeņi, maizes lizes, graudu un miltu sieki. Šeit varēsiet iegādāties pēc seno latgaliešu receptēm svaigi ceptu maizīti, iepazīt darba procesu.

Raiņa muzejs „Jasmuiža”  - Skatāma ekspozīcija „Raiņa ģimnāzijas un studiju gadi”. Apskatāma Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīca un ceplis.

S.Geidas kokapstrādes darbnīca un izstāžu „Sapņu namiņš  - Virpotie koka izstrādājumi. Interesnti – dzērveņu audzēšanas tehnoloģijas izklāsts un lauku apskate.

P.Čerņavska keramikas darbnīca –muzejs  - Ekspozīcijas apskate. Iespēja pašiem izmēģināt roku podu virpošanā.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs  - Varēsiet apskatīt ekspozīciju „Preiļi gadsimtu spoguļos”

Miniatūrā karaļvalsts Preiļos – būs iespēja pielaikot dažādus senlaicīgos tērpus un nofotografēties pie miniatūrajām pilīm.

 

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils