Valodas

Svētdiena, 24.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Aicinām balsot par Daugavpils pilsētvides ainavu dārgumiem!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka ar iedzīvotāju atbalstu veido kopīgu dāvanu Latvijas simtgadei, veidojot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” www.ainavudargumi.lv, kurā ir iekļautas arī 6 Daugavpils pilsētvides ainavas.

„Dāmu paradīze”: pieci gadi uz Daugavpils teātra skatuves

13. un 14. oktobrī uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies izrāde „Dāmu paradīze”. Maestro Raimonda Paula mūzikls „Dāmu paradīze” kļuva par atspēriena punktu vairākiem muzikāliem iestudējumiem, kas tapuši uz Daugavpils teātra skatuves un tagad kļuvuši par neatņemamu teātra repertuāra sastāvdaļu. Bet šī izrāde kā neviena cita kļuva par īstu skatītāju mīluli un tagad, nosvinot jau piekto dzimšanas dienu uz šīs skatuves, tiek dēvēta par izrādi-ilgdzīvotāju, izrādi-leģendu.

Daugavpils Sinfonietta aicina uz savu Jubilejas koncertu

 
Šī gada 28.septembrī plkst. 18:00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks orķestra Daugavpils Sinfonietta 10 gadu jubilejas koncerts „Tikšanās ar draugu”. 
Atskatoties uz savas koncertdarbības 10 gadiem, Daugavpils Sinfonietta koncertā piedalīsies kopā ar draugiem – solistiem, kuri šajos gados spēlējuši ar kolektīvu. „Tāpēc arī koncerta nosaukums ir „Tikšanās ar draugu”. Un tas būs arī viens  no koncertā atskaņotajiem skaņdarbiem,” norāda kolektīva diriģents Aivars Broks.

Nakts Peldējums Daugavpilī

Latvijas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Sporta federāciju padomi un Daugavpils Olimpisko centru aicina visus daugavpiliešus un pilsētas viesus uz Latvijā vērienīgāko aktīvā dzīves veida pasākumu peldbaseinā - Nakts Peldējumu. 

ATPŪTAS UN IZKLAIDES IESPĒJAS DAUGAVPILĪ NEDĒĻAS NOGALĒ: 22. – 24. SEPTEMBRĪ

FESTIVĀLI UN GADATIRGI
 
Vēsturisko rekonstrukciju festivāls “Visvalža diena II”
Norises laiks un vieta: 23. septembris, plkst. 12.00, Daugavpils cietoksnis
 
Nacionālo kultūru festivāls “Oktoberfest 2017”
Norises laiks un vieta: 23. septembris, plkst. 12.00, Daugavpils cietoksnis

Ģimenes dienā Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā varēs veidot rudenīgus pušķus

 
24. septembrī plkst.13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8) aicina uz Ģimenes dienu, kurā varēs radoši izpausties, veidojot krāšņus rudenīgus pušķus.
Rudens pirmajā Ģimenes dienā mazie un lielie muzeja draugi varēs interesanti pavadīt laiku, veidojot rudenīgi krāšņu rožu pušķi no dabas izkrāsotajām lapām, kā arī apskatīt muzeja ekspozīciju un izstāžu zāles.
 

Maijas Bērziņas glezniecības personālizstāde “Gaišie ūdeņi”

 
 No 20.septembra Daugavpils  Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) skatāma Maijas Bērziņas glezniecības izstāde “Gaišie ūdeņi”.

PATVĀRU IZSTĀDE NO MUZEJA KRĀJUMA KOLEKCIJAS “PIE TĒJAS PATVĀRA”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) festivāla “ReStArt-2017” ietvaros skatāma patvāru izstāde no muzeja krājuma kolekcijas “Pie tējas patvāra”. Patvāris ir savdabīgs, krievu sadzīvei raksturīgs tējas vārāmais katls, kas ir kurināms ar bērzu oglēm, skaidām vai čiekuriem. Latvijā pirmo reizi parādās 19. gs. beigās. Šajā laikā plaši izplatās tējas dzeršanas tradīcijas un šajā rituālā galvenais, protams, ir patvāris – ģimenes pavarda, viesmīlības simbols.
 

RUDENS – VĒJŠ, RAŽA, ATMIŅAS

 
21. septembrī plkst. 16:30 Daugavpils Māla mākslas centrā tiks atklāta izstāde "Rudens – vējš, raža, atmiņas". kura ir Daugavpils reģiona mākslinieku, Daugavpils Māla mākslas centra keramiķu un to draugu darbu kopdarbs.
Šī ir gadskārtējā izstāde, kura tiek rīkota atzīmējot Daugavpils Māla mākslas centra dzimšanas dienu. Izstādes atklāšanas dienā un 12.oktobrī aicinām ģimenes ar bērniem apmeklēt Māla mākslas centru bez maksas. Izstāde būs skatāma līdz 5.novembrim.
 

,,HOLI krāsu skrējiens” Daugavpilī

24. septembrī Daugavpilī notiks “HOLI krāsu skrējiens”. “HOLI krāsu skrējiens” ir sporta aktivitāte visiem interesentiem un aktīvā dzīvesveida piekritējiem. HOLI krāsas ir draudzīgas apkārtējai videi, nav kaitīgas veselībai un viegli nomazgājamas no apģērba. 
Distances:
800 m - Daers bērnu skrējiens (līdz 12 gadu vecumam)
4 km – Ģimenes distance
Programma:
Plkst. 8.30 – dalībnieku reģistrācija
Plkst. 11.00 – Bērnu skrējiena Daers starts (līdz 12 gadu vecumam)

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils